2 komentarze

Informowaliśmy już wcześniej o terminie otwarcia słowackiego odcinka D3 Svrcinovec - Skalite i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 czerwca w sobotę o godzinie 10 odbyło się uroczyste oddanie do użytku tego fragmentu, drogę natomiast można było użytkować od godziny 16.  W oficjalnym otwarciu uczestniczył m.in. Minister Transportu, Budownictwa i Rozwoju Regionalnego Republiki Słowckiej Arpad Ersek oraz Przewodniczący Kraju Żilińskiego Juraj Blanar.

„Dziś spotykamy się na otwarciu jednego z kluczowych odcinków autostrady D3. Drogi, która łaczy najbardziej perspektywiczne regiony Polski, Czech i Słowacji. Autostrada ta sprawi, ze regiony te staną się bardzo atrakcyjne dla inwestorów, a także przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy” - powiedział Arpad Ersek, Minister Transportu, Budownictwa i Rozwoju Regionalnego Republiki Słowackiej.

Ten fragment D3 z pewnością stanie się atrakcyjny dla kierowców, jednak strona słowacka już dziś podkreśla konieczność dokończenia odcinka z Cadcy (Bukov).

Wszystkie ustalenia i procedury dokumentacyjne dotyczące realizacji „obejścia Węgierskiej Górki" są zgodne z wcześniejszymi decyzjami oraz terminami.  Spodziewany termin zakończenia prac na tym odcinku to rok 2020.

Zdjęcia: nasekysuce.sme.sk

Udostępnij Drukuj E-mail