3 komentarze

Podczas swojej wizyty w Katowicach Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk wskazał na konieczność realizacji inwestycji S1 oraz zapowiedział dokończenie budowy brakujących odcinków drogi ekspresowej do przejścia granicznego w Zwardoniu.

Mówiąc o ekspresowej trasie S1, która wiedzie od lotniskowego węzła Pyrzowice na autostradzie A1 do granicy ze Słowacją w Zwardoniu, Adamczyk zapowiedział, że „niebawem ruszy budowa" drugiego jej pasa między Pyrzowicami a węzłem z drogami krajowymi nr 1 i 86 w miejscowości Podwarpie.

„Ale też dalej rusza przebudowa trasy nr 1 od Podwarpia do Dąbrowy Górniczej i dalej rusza budowa w nowym śladzie drogi ekspresowej S1 na przedłużeniu tego szlaku między Mysłowicami a Bielskiem-Białą" - zasygnalizował minister, nawiązując m.in. do ogłoszonego na początku czerwca przetargu na wykonanie koncepcji programowej dla 40 kilometrów S1 Mysłowice - Bielsko-Biała.

Nas szczególnie interesują słowa Ministra w odniesieniu do brakujących 8,5 km.:

„Mamy nadzieję, że od Żywca w kierunku Zwardonia również do 2022 r. uda nam się zrealizować tę drogę ekspresową" - mówił podczas spotkania w Katowicach. W ten sposób odniósł się do planowanego w ciągu S1 tzw. obejścia Węgierskiej Górki.

Przypominamy - obecnie cała procedura dokumentacyjna przebiega zgodnie z planem, a brakujący fragment S1 czeka na rozstrzygnięcie unijnego konkursu w ramach narzędzia Connecting Europe Facility - CEF.

Udostępnij Drukuj E-mail