Do 14 września w Żywieckiej Fundacji Rozwoju możesz złożyć wniosek o stypendium – „AGRAFKA AGORY – Stypendium z Pasją”. Stypendium jest przeznaczone dla studentów i studentek z Żywiecczyzny, którzy chcą realizować i rozwijać swoje pasje oraz talenty.

Stypendium „Agrafka Agory – Stypendium z Pasją” to nietypowe przedsięwzięcie. W ramach stypendium studenci i studentki otrzymują wsparcie finansowe w wysokości 380 zł miesięcznie oraz wsparcie merytoryczne w postaci tutora – doradcy zawodowego. Taka forma pomocy daje stypendystom możliwość rozwoju swoich talentów tak, by przekuć je na pracę zawodową. Dzięki temu młodzi, zdolni ludzie mogą dopracować swoje marzenia.

Stypendium jest w znacznej części finansowane w modelu „lokalni przedsiębiorcy dla mieszkańców”. Już osiem firm z Żywiecczyzny wprowadziło do swojej oferty tzw. produkty z pasją, a dochód z ich sprzedaży wspiera fundusz stypendialny. W akcji biorą udział: pizzeria, kawiarnia, dwie burgerownie, piekarnia, restauracja oferująca tagine, sklep z miodami oraz sklep z produktami ekologicznymi. Warto zatem szukać miejsc i produktów z pasją, gdyż punktem wyjścia dla tego rodzaju stypendium jest idea, że Żywiecczyzna to miejsce ludzi pasji.

Do tej pory, w ciągu dwóch edycji udało się sfinansować 8 stypendiów. Każdy ze stypendystów ma inne zainteresowania, pasje i talenty: grafika użytkowa, mechatronika, robotyka, taniec i żonglowanie, fotografia, projektowanie strojów czy edukacja filmowa. Każda z tych osób próbuje budować swoja ścieżkę życiową w oparciu o własne pasje.

Co należy zrobić, by otrzymać stypendium? Wejść na stronę www.zfr.beskidy.org.pl i pobrać formularz zgłoszeniowy, a następnie wypełniony wniosek wraz ze wskazanymi, zeskanowanymi dokumentami wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do Fundacji. Oprócz papierowej wersji, organizatorzy konkursu stypendialnego czekają na krótkie filmiki, w których pasjonaci opowiedzą o swoich zainteresowaniach, dlaczego powinni otrzymać stypendium i o tym, jaki mają pomysł na ich rozwijanie.

 

Udostępnij Drukuj E-mail