Bez komentarzy

Coraz więcej gmin na naszym terenie i nie tylko, wprowadza w Urzędach Gminy możliwość płatności kartą kredytową lub debetową.

Jak poinformował wójt Gminy Łękawica w kasie Urzędu Gminy został zainstalowany terminal płatniczy, dzięki któremu mieszkańcy mogą dokonywać płatności kartą płatniczą, zarówno stykowo lub zbliżeniowo. Co więcej jeśli ktoś zapomni zabrać ją z domu, może posłużyć się telefonem komórkowym, o ile posiada na nim zainstalowaną aplikację  PeoPay albo BLIK.  W terminalu mieszczącym się w budynku Urzędu Gminy są akceptowane płatności z wykorzystaniem kart płatniczych VISA, Master Card.

Z tego samego założenia wyszedł wójt gminy Bystra – Sidzina, obok Suchej Beskidzkiej, dlatego też tamtejszy Urząd Gminy również wprowadził możliwość płacenia kartą kredytową. Regulowanie zobowiązań związanych z podatkami czy innymi płatnościami kartą to najszybsza forma, ponieważ nie wymaga ona krążenia między różnymi pomieszczeniami urzędu. Gmina Bystra-Sidzina przystąpiła do programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.

Być może i pozostałe gminy z naszego powiatu postarają się o to, aby w urzędach była możliwość płatności kartą kredytową.

Udostępnij Drukuj E-mail