Bez komentarzy

W sobotę 14-tego kwietnia 2018 roku do Żywca po raz kolejny zawita pociąg retro.  W tym roku operator projektu Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei​ dla mieszkańców Żywca, Węgierskiej Górki i okolic przygotował nie lada atrakcję - dodatkowy kurs w relacji Żywiec - Węgierska Górka - Żywiec. Rezerwacji na przejazd będzie można dokonać od najbliższego poniedziałku tj. 12 marca od godz. 20:00, na stronie: www.kolejegalicyjskie.pl. 

Projekt Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej​ jest uruchamiany i finansowany przez samorząd województwa Małopolska.

W 2018 roku historyczne składy pociągów parowych z początku XX wieku wyjadą na 46 różnych kursów dzięki Nowosądeckiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei, który jest  organizatorem tych przejazdów, za sprawą otrzymanej dotacji na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu "Małopolska Gościnna". Partnerem projektu jest PKP Cargo - opiekun i mecenas Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Partnerem przejazdu Chabówka - Żywiec jest Stowarzyszenie "Kolej Beskidzka".

Głównym celem projektu jest promocja atrakcji turystycznych oraz prezentacja dziedzictwa historii kolei w Małopolsce. Projekt obejmuje ogólnodostępne przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Przejazd zabytkowym pociągiem retro to wspaniała podróż przez historię.

Udostępnij Drukuj E-mail