Bez komentarzy

Dwa dni temu, w godzinach popołudniowych w Kocierzu Rychwałdzkim, przy ul. Beskidzkiej pożar strawił dom, w którym mieszkała sześcioosobowa rodzina. Na szczęście nikt z nich fizycznie nie ucierpiał, ale całe ich mienie spłonęło, a budynek nie nadaje się do zamieszkania. Na miejscu okazało się, że jednym z mieszkańców budynku jest strażak właśnie z Kocierza Rychwałdzkiego. Akcję 10 zastępów straży pożarnej utrudniał brak hydrantów na miejscu, a wodę musieli dowozić z Ośrodka Wypoczynkowego Kocierz. 
Wraz ze strażakiem Rafałem Surzynem, który zorganizował akcję wspierającą pogorzelców, apelujemy do wszystkich, którzy mogą się przyłączyć, o pomoc w potrzebie dla tych ludzi, będących w bardzo trudnej sytuacji.
Pomocy można udzielić na stronie zrzutka.pl, link TUTAJ. Liczy się dosłownie każda, nawet najdrobniejsza kwota.
Poniżej zamieszczamy apel Rafał Surzyna:

Zwracam się z gorącą prośbą do Państwa o pomoc finansową na rzecz mieszkańców naszej gminy, którzy 8 kwietnia 2018 r. stracili dorobek całego życia w pożarze domu w Kocierzu Rychwałdzkim. Budynek w chwili obecnej nie nadaje się do zamieszkania.


 Pożar gasiło 10 jednostek straży pożarnej. W związku ze specyfiką terenu woda musiała być dowożona. Niestety mimo usilnych starań wszystkich strażaków dom wraz z wyposażeniem nie udało się uratować.

Pogorzelcy w chwili obecnej korzystają z pomocy swoich bliskich, a Urząd Gminy udostępnił im lokum zastępcze na czas przywrócenia domu do stanu nadającego się do zamieszkania.

Chciałbym nadmienić, że osoby dotknięte tą tragedią to sześcioosobowa rodzina, w skład, której wchodzi małżeństwo z dwójką dzieci oraz schorowani rodzice. Pomimo wielu obowiązków Halina i Tomasz Świętek to prężni działacze społeczni udzielający się zarówno w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej, jak i Kole Gospodyń Wiejskich.

Jeśli każdy przekaże choć niewielką sumę uzbieramy potrzebną kwotę.

W razie potrzeby i pytań mój numer telefonu 667 338 642-Rafał Surzyn

Linki do relacji z pożaru:

Relacja z pożaru zywiec112

Relacja z pożaru OSP Łękawica

Relacja z pożaru OSP Roczyny

 

Udostępnij Drukuj E-mail