Bez komentarzy

Prezentujemy zdjęcia, które Starostwo Powiatowe zamieściło na swojej stronie, przedstawiające zaawansowanie prac budowlanych przy powstającym na Polach Lisickich nowym szpitalu.

Podajemy dla przypomnienia, że o pierwsza w naszym kraju inwestycja powstająca zw ramach partnerstwa publiczno-prawnego. Przypomnijmy, że inwestorem jest kanadyjska spółka InterHealth Canada Limited posiadająca podobne placówki placówek na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a wykonawcą (od listopada 2017 po zmianie) spółka Wodpol.

W nowym szpitalu w Żywcu początkowo znajdzie się 275 łóżek, z czasem ta liczba może wzrosnąć do 340. Dodatkowo znajdzie się w nim 40 łóżek opieki długoterminowej. Pacjenci oprócz usług w ramach POZ, rehabilitacji, diagnostyki, opieki ambulatoryjnej i transportu sanitarnego mogą liczyć na świadczenia szpitalne i opiekę długoterminową. W szpitalu będą działały oddziały: intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, pediatrii, położnictwa, ginekologii, a także chirurgii ogólnej, ortopedyczny, ratunkowy i rehabilitacyjny. Placówka będzie też posiadać lądowisko dla helikopterów. Całkowita powierzchnia będzie wynosiła 18 tys. m2. z możliwością rozbudowy.

Poniżej zdjęcia dokumentujące stan na dzień 4 lipca 2018 r.

 

Udostępnij Drukuj E-mail