Bez komentarzy

O walce Dominika Mrowca z Krzyżówek z chorobą pisaliśmy szczegółowo tutaj. Wraz z lekarzami i mamą toczy on bardzo trudną walkę o swoje życie. Choroba atakuje kolejny raz, a 13-letni chłopak, który cierpi na białaczkę, jest już bardzo zmęczony.

 

Przed nami kolejne zbiórki krwi, w tym w trakcie Rajdu Chłopskiego w Rajczy, który skupia uczestników z wszystkich żywieckich gmin, tusrytów z Polski i zza granicy,  już w tę sobotę 26 stycznia. Szczegółowe informacje na plakacie: 

 

W niedzielę 27 stycznia z inicjatywy Zwiazku Podhalan oraz Wójta Gminy Ślemień w Ślemieniu odbędzie się zbiórka krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Ambulans do poboru krwi będzie parkował na Rynku w Ślemieniu obok Delikatesów Centrum w godzinach od 9 do 13.  

Pamiętajcie. Aby oddać krew należy: być zdrowym i ważyć co najmniej 50kg, mieć od 18 do 65 lat, posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, przed oddaniem krwi zjeść lekkostrawny posiłek i wypić 1.5 litra plynów.

22 stycznia od godz. 9.00 zostła przeprowadzona zbiórka krwi w Żywcu. Do udziału w akcji zapraszeni byli wszyscy pełnoletni i zdrowi uczniowie z Zespółu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. To była bardzo szlachetna akcja i piękny gest.

Akcję przeprowadził Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Żywcu za zgodą i pomocą Dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. W tym dniu zarejestrowało się 43 chętnych, a krew oddały 24 osoby. Zebrano 10,8 litra krwi. 

Krew zbierana była także w dniach 10 -13 stycznia podczas akcji WOŚP w Żywcu i Rajczy, o czym informaliśmy już wcześniej na naszych łamach.

 

 

Źródła i grafiki: profile społecznościowe 

Udostępnij Drukuj E-mail