Oceny: (Bez ocen)

Pierwsza kolejka A-klasy Żywiec za nami. W Milówce miejscowa Podhalanka podejmowała LKS Pewel Ślemieńską. Ostatnie spotkanie między dzisiejszymi rywalami zakończyło się pogromem gości aż 10-1! Przychodząc na spotkanie inaugurujące rozgrywki można było spodziewać się podobnego wyniku. Wzmocnieni kadrowo gospodarze marzą o powrocie do Klasy Okręgowej. Gościom zapewne zależy na bezpiecznym utrzymaniu. Ostre strzelanie rozpoczęło się już w drugiej minucie, a wynik spotkania otworzył Filip Lach. Konsternacja na trybunach, jak i na ławce rezerwowych gospodarzy, nastała w ósmej minucie, gdy to bramkę niezwykłej urody strzela Adam Kantyka! Pościg za korzystnym wynikiem gospodarzy i skuteczna obrona gości trwała do czterdziestej minuty. Wtedy to bramkę dającą ponowne prowadzenie ekipie z Milówki daje Jakub Kalfas. Druga część meczu to kontrola gry przez Podhalankę i rozpaczliwa obrona przyjezdnych. Za strzelanie goli zabrał się Jakub Kalfas, który do bramki z pierwszej połowy dokłada kolejne dwa gole i zostaje niewątpliwie bohaterem spotkania. Tuż przed końcem meczu pada piąty gol dla miejscowych po samobójczym trafieniu gracza z Pewli.

Wynik 5-1 daje nadzieję, że do Milówki po przegranej walce o awans w poprzednim sezonie z Borami Pietrzykowice po długich dziewięciu latach znów zawita Liga Okręgowa!