Oceny: (Bez ocen)

Piąta kolejka Bielskiej Ligi Okręgowej rozpoczęła się w Wilkowicach, gdzie miejscowy GLKS podejmował absolutnego dominatora rozgrywek z Wisły. Kto przypuszczał, że Wisła lekko, łatwo i przyjemnie wywiezie trzy punkty z obiektu beniaminka był w błędzie. Na fantastycznej murawie, przy słonecznej pogodzie i licznie zgromadzonej publiczności strzelanie po kwadransie gry rozpoczął bombardier z Wisły, czyli nie kto inny jak Szymon Płoszaj. Nieobecni na meczu powiedzą, że tylko Wisła dominowała. Nic z tych rzeczy. Ambitny beniaminek, który w trzech pierwszych kolejkach sezonu nie zamierzał tylko się bronić. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą obroną jest atak. Na takie rozwiązanie zdecydowali się podopieczni Sebastiana Gruszfelda. Gdyby napastnicy gospodarzy mieli lepiej nastawione celowniki, a stres nie wiązał nóg, różnie mogłoby być. Dwie świetne okazje na strzelenie gola zostały zmarnowane i na przerwę to przyjezdni schodzili w lepszych nastrojach. Druga połowa rozpoczęła się od ataków lidera. Nie kto inny jak Szymon Płoszaj podwyższa wynik na 0-2. Mniej więcej po godzinie gry swoje chwile radości mieli kibice z Wilkowic, gdy piłkę w siatce przyjezdnych umieścił Kamil Jakubiec. Wydawało się, że „zabity” mecz nie może mieć innego scenariusza jak tylko gładka wygrana lidera. Okazuje się, że moment dekoncentracji sprawił, iż mecz nabrał jeszcze większego tempa. Dynamiczne akcje w obie strony i przechylona szala zwycięstwa w 82' gry przez Jakuba Kubicę daje pięty z rzędu komplet punktów zespołowi z Wisły.

W spotkaniach z udziałem naszych drużyn padły następujące wyniki:

Koszarawa Żywiec – Maksymilian Cisiec 5-1

Pasjonat Dankowice – Skałka Żabnica 1-3

MRKS Czechowice- Dziedzice – Bory Pietrzykowice 1-0

Błyskawica Drogomyśl – Góral Żywiec 0-0

Kuźnia Ustroń – LKS Leśna 6-1

W tabeli prowadzi WSS Wisła. Koszarawa Żywiec awansowała na czwartą pozycję. Góral Żywiec jest siódmy. Po zwycięstwie Skałka Żabnica awansowała na pozycję jedenastą. Lokatę niżej jest Maksymilian Cisiec. Ostanie miejsca okupują Bory Pietrzykowice oraz LKS Leśna.