Oceny: (Bez ocen)

Do bardzo ciekawego spotkania doszło w niedzielne przedpołudnie w Żywcu, gdzie miejscowa TS „Soła” podejmowała Halnego Przyborów. Obie ekipy nie zaznały w tym sezonie jeszcze smaku zwycięstwa. Wynik już w drugiej minucie otworzył Damian Podgórski. Po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu piłki w pole karne bramkarz przyjezdnych minął się z piłką, a napastnik gospodarzy nie zwykł marnować takich okazji i pewnie umieścił piłkę w bramce. Na drugiego gola trzeba było czekać aż do pięćdziesiątej minuty. Strzelcem gola Grzegorz Dziergas. Gdy wydawało się, że worek z bramkami dla gospodarzy rozwiązał się na dobre nieoczekiwanie kontaktowego gola strzelają przyjezdni, co dodatkowo zmobilizowało ich do żywszej gry. Na swoje szczęście drużyna Soły miała na boisku aktywnego od samego początku meczu Podgórskiego, który po raz drugi zmieścił piłkę w siatce gości i praktycznie zamkną mecz. Wynik ustalił Kamil Prochownik po asyście Antoniego Kucharczyka. Wynik 4-1 jest świetną rehabilitacją za ubiegłotygodniową wysoką porażkę z Orłem Łękawica aż 7-1.

Po raz kolejny historia zapisała się na naszych oczach. Oglądaliśmy premierowe zwycięstwo Soły Żywiec, a przy okazji odwiedziliśmy kolejny stadion w naszym regionie. Gospodarzom gratulujemy wygranej, a gościom życzymy jak najszybszego powrotu na tory wygrywania.