Oceny: (2 razy)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

W dniach 2-4 grudnia 2016 na dwóch halach w Węgierskiej Górce oraz Milówce po raz siódmy rozgrywany był międzynarodowy turniej halowy „Mundialito” organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Lisek” Milówka. W turnieju wzięły udział aż 32 drużyny z całej Polski oraz Słowacji, które zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: U-9 i U-12

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a fantastyczna atmosfera na trybunach sprawiała, że młodzi zawodnicy czuli się jak na prawdziwych stadionach.

Turniej został podzielony na dwie fazy: 1 faza – rozgrywki grupowe, z której drużyny awansowały do rozgrywek „Ligi Mistrzów” i „Ligi Europy”, w których walczyły o puchary w turnieju.

Fantastyczna atmosfera na trybunach, wiele wspaniałych meczy, bramek, parad bramkarskich i bardzo duża dawka emocji dla zawodników i trenerów, tak w skrócie można opisać to piłkarskie święto, które już za nami.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pojawili się przez ostatni weekend w Beskidzie Żywieckim i mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się podczas tego piłkarskiego święta.

Patronat nad turniejem objęli: wójt gminy Milówka pan Robert Piętka, wójt gminy Węgierska Górka pan Piotr Tyrlik oraz poseł na Sejm RP pan Kazimierz Matuszny.

Wyniki turnieju:

KATEGORIA U-9

LIGA MISTRZÓW:

1.        AMT ŻYWIEC

2.      KS ŚWIERKLANY

3.       GLKS WILKOWICE

4.      ZNICZ PRUSZKÓW

5.      HERKULES KOCHANOWICE

6.      PODBESKIDZIE BIELSKO BIAŁA

7.      POMERANIA GDAŃSK

8.      FUTSAL WĘGIERSKA GÓRKA

LIGA EUROPY:

1.        UKS LISEK MILÓWKA

2.      FOOTBALL PROJECT

3.       POGOŃ RUDA ŚLĄSKA

4.      CKS CIESZYN

5.      NAPRZÓD RYDUŁTOWY

6.      MFK DOLNY KUBIN

7.      FOOTBALL4PRO

8.      GÓRAL ISTEBNA

KATOGORIA U-12

LIGA MISTRZÓW:

1.        TS METAL WĘGIERSKA GÓRKA

2.      UKS LISEK MILÓWKA

3.       PODBESKIDZIE BIELSKO BIAŁA

4.      POGOŃ RUDA ŚLĄSKA

5.      KRAKUS NOWA HUTA

6.      BESKID GILOWICE

7.      AMT ŻYWIEC

8.      CKS CIESZYN

LIGA EUROPY:

1.        MFK DOLNY KUBIN

2.      TS SKALANKA

3.       GÓRAL ISTEBNA

4.      GLKS WILKOWICE

5.      GWAREK ORNONTOWICE

6.      NAPRZÓD RYDUŁTOWY

7.      HERKULES KOCHANOWICE

8.      POMERANIA GDAŃSK

NAGRODY INDYWIDUALNE:

KATEGORIA U-9:

NAJLEPSZY BRAMKARZ: KAMIL BOBA (GLKS WILKOWICE)

NAJLEPSZY STRZELEC: TOMASZ PAPIEROK ( KS ŚWIERKLANY)

MVP TURNIEJU: MICHAŁ KURZ (AMT ŻYWIEC)

KATEGORIA U-12:

NAJLEPSZY BRAMKARZ: MACIEJ ZIÓŁKOWSKI (TS METAL WĘGIERSKA GÓRKA)

NAJLEPSZY STRZELEC: ADAM ZAJAC (PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA)

MVP TURNIEJU: PIOTR LORANC (UKS LISEK MILÓWKA)

                                                                                                                                 Seweryn Barabasz

 

Zdjęcia Sebastian Motyka:

Udostępnij Drukuj E-mail