Bez komentarzy

13 stycznia 2017 roku do Zwardonia na Mały Rachowiec zjechała około setka amatorów narciarstwa, by walczyć o eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w Narciarstwie Alpejskich w 2017 r. Po sprawnej rejestracji zawodników rozpoczęły się zawody - 2 zjazdy w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Zawody przeprowadzone były zgodnie z obowiązującymi przepisami PZN i Narciarskim Regulaminem Sportowym z wyłączeniem liczby przejazdów oraz odstępów czasowych w zjazdach. Organizatorem tego wydarzenia sportowego był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu.

 

Pytamy zawodników jak wrażenia po zawodach.

W jakim czasie przejechał pan trasę i jak ocenia Pan swój przejazd?

Zawodnik z nr 147: „- Warunki były dobre. 45 lat jeżdżę na nartach, w tego zawodach startuję trzeci raz. Na co dzień uczę narciarstwa. Nie trenuje zawodowo, gdyż nie mam gdzie trenować na tyczkach. Źle posmarowałem narty. Drugi przejazd był lepszy, bo zdarłem ten smar, co nie jechał. Ale warto było. Jeżdżę po to by coraz większe doświadczenie zdobywać i przekazywać je innym.”

Jak ocenia Pan poziom sportowy dzisiejszych zawodników?

„- Poziom sportowy jest bardzo wysoki, to najlepszy amatorzy z Polski i to we wszystkich kategoriach. Było ładnie płynnie i bez szarpania.”

Jest Pan zadowolony z wyniku?

Andrzej Bednarz z Rajczy, zawodnik nr 120: „- Jak na pierwsze zawody w tym sezonie to jest bardzo dobrze. Nie mogło być lepiej. 2 -miejsce. 14 setnych straciłem do Łukasza Kosiewskiego.  Startuje w tego typu zawodach od około 5 lat. Trenuje w KS Zwardoń. Było nas tutaj kilkanaście osób, Łukasz zajął pierwsze miejsce w tej grupie i koledzy są również na podium. Startuje na nartach HEAD.”

 

Zdjęcia Magdalena Sporek

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły