Oceny: (Bez ocen)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

recznazywiecczyzna.ugu.pl

Ani drgnęła tabela I Ligi po turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Łodygowicach. Ale za to w II Lidze, jak zwykle, wszystko do góry nogami!

Kolejny turniej podbeskidzkiego szczypiorniaka tym razem trafił do hali w Łodygowicach, gdzie został rozegrany pod honorowym patronatem wójta gminy Łodygowice Andrzeja Pitery. Lider, i zarazem, mistrz Podbeskidzia – Bystra Team – planowo pokonała swoich rywali i utrzymała fotel lidera utrzymując 3 punktową przewagę nad UKS Jedynką Łodygowice. Ta z kolei w meczu na szczycie miała spore problemy z SPR Żywiec. Mecz rozstrzygnął się dosłownie w samej końcówce. Mało brakowało, a doszłoby do podziału punktów.

Za to w II lidze wiele się namieszało. Na pozycję lidera powróciła SPR Koszarawa wykorzystując, że na turnieju zabrakło ekipy Gimnazjum Lelów. Do tej czołówki zbliża się PTG Sokół w Gminie Czernichów I, który za swoimi plecami ma SPR Młody Żywiec i SPR Twardorzeczkę. Warto też odnotować, że swój pierwszy punkt w tym sezonie zdobyła ekipa PTG Sokół w Gminie Czernichów II remisując z Roczynami 5:5.

Świetny debiut zaliczyła drużyna UKS Gmina Kruszyna z powiatu częstochowskiego, która wygrała wszystkie swoje trzy mecze” – podkreślają Natalia Koter, Monika Kowalska i Magdalena Szpila, koordynatorki z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Kolejny turniej podbeskidzkiej ligi planowany jest 11 marca w Czernichowie koło Żywca, gdzie świętowane będzie 7-lecie piłki ręcznej na Żywiecczyźnie, a organizatorzy zapowiadają miłą niespodziankę.

 

I LIGA

Węgierska Górka - Team Jeleśnia 0:7

LKS Orzeł Łękawica - UKS Jedynka Łodygowice 1:14 (1:7)

Węgierska Górka - SPR Żywiec 0:7

LKS Orzeł Łękawica - Team Jeleśnia 8:5 (6:3)

Bystra Gimnazjum – ZPR Rajcza 17:10 (7:6)

Bystra Team – Ujsoły 14:3 (6:1)

SPR Żywiec - UKS Jedynka Łodygowice 8:11 (5:4)

Bystra Team - ZPR Rajcza 17:10 (8:3)

SPR Żywiec - MKS Skarbek Tarnowskie Góry 9:3 (4:3)

Bystra Gimnazjum - Bystra Team 9:20 (3:8)

Iskra Zawiercie – Ujsoły 7:8 (4:4)

UKS Jedynka Łodygowice - MKS Skarbek Tarnowskie Góry 15:4 (6:3)

Bystra Gimnazjum – Iskra Zawiercie 15:15 (9:7)

Pauzowała: SPR Świnna.

 

1. Bystra Team                                                                               14        28       224-95

2. UKS Jedynka Łodygowice                                                      14        25       167-69

3. SPR Żywiec                                                                               14        23        128-74

4. Team Jeleśnia                                                                           13        16        145-119

5. Ujsoły                                                                                         13        15        119-123

6. LKS Orzeł Łękawica                                                                 13        13        91-118

7. Bystra Gimnazjum                                                                  14        12        137-145

8. ZPR Rajcza                                                                               13        8         96-122

9. MKS Skarbek Tarnowskie Góry                                             13        8         77-129

10. SPR Świnna                                                                            11         5          104-127

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. Iskra Zawiercie                                                                        13        -1         67-133

12. Węgierska Górka                                                                    13        -4        43-147

 

II LIGA

UKS Jedynka Łodygowice II – UKS Gmina Kruszyna 4:7 (2:4)

SPR Milówka – Porąbka 5:3 (2:1)

UKS Gmina Kruszyna – Czaniec 7:2 (3:2)

SPR Twardorzeczka – Porąbka 5:3 (2:2)

UKS Gmina Kruszyna – SPR Wieprz 12:1 (6:0)

SPR Milówka – Czaniec 2:6 (1:1)

SPR Wieprz - SPR Młody Żywiec 2:8 (0:6)

SPR Twardorzeczka - SPR Ślemień 10:0 (5:0)

PTG Sokół w Gminie Czernichów II - SPR Wieprz 5:10 (1:5)

PTG Sokół w Gminie Czernichów I - SPR Twardorzeczka 9:5 (2:3)

SPR Koszarawa - PKS Olimpijczyk Gilowice 12:3 (4:1)

UKS Jedynka Łodygowice II – PTG Sokół w Gminie Czernichów I 6:8 (3:5)

PKS Olimpijczyk Gilowice - SPR Ślemień 6:0 (1:0)

UKS Roczyny – PTG Sokół w Gminie Czernichów I 5:5 (2:3)

UKS Jedynka Łodygowice II – SPR Koszarawa 3:10 (1:5)

UKS Roczyny – PTG Sokół w Gminie Czernichów II 5:5 (4:3)

UKS Jedynka Łodygowice II – SPR Koszarawa 3:8 (1:5)

UKS Roczyny – SPR Młody Żywiec 1:4 (1:4)

UKS Jedynka Łodygowice II – SPR Ślemień 10:0 (6:0)

Pauzowało: Gimnazjum Lelów.

 

1. SPR Koszarawa                                                                         14        24       129-50

2. Gimnazjum Lelów                                                                   12        23        113-32

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. PTG Sokół w Gminie Czernichów I                                       14        21        120-72

4. SPR Młody Żywiec                                                                  12        18        65-39

5. SPR Twardorzeczka                                                                13        18        78-54

6. UKS Jedynka Łodygowice II                                                   10        12        76-43

7. Czaniec                                                                                      14        12        56-64

8. SPR Wieprz                                                                               15        12        55-100

9. PKS Olimpijczyk Gilowice                                                       13        11         55-68

10. SPR Milówka                                                                           12        10        43-61

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. SPR Ślemień                                                                            14        7          32-71

12. UKS Gmina Kruszyna                                                            3          6         26-7

13. UKS Roczyny                                                                           10        6         38-65

14. Porąbka                                                                                    14        3          31-85

15. PTG Sokół w Gminie Czernichów II                                     13        1          31-106

 

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:

Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach

Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Krakowie

Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi

Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty

Główny Sponsor – Partner Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt:

* Towarzystwo Edukacji Ekologicznej i Turystycznej „NICKULINA” w Rajczy

Oficjalnym sponsorem Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt jest:

* Firma Żywiec Zdrój

Działalność Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt i część drużyn dofinansowana jest z budżetów:

Urzędu Gminy Koszarawa, Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Gminy Ślemień, Urzędu Gminy Milówka, Urzędu Gminy Lipowa, Urzędu Miejskiego w Żywcu, Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz i Urzędu Gminy Świnna.

Partnerami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są:

* Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

* Urząd Gminy Porąbka

* Firma Kempa Polska

* Centrum Wypoczynku ODYS w Tresnej koło Żywca

* Biuro Rachunkowe Fiskus Wiesław Sypta z Tresnej

* Firma Handlowo-Usługowa Team-Bus kursująca na trasie Żywiec – Jeleśnia - Koszarawa

Patronat telewizyjny nad Podbeskidzką Ligą Amatorską Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawuje:

Telewizja TVK HD – www.tvkhd.pl

Patronat radiowy nad Podbeskidzką Ligą Amatorską Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawuje:

Radio Eska – www.eska.pl

Patronat medialny nad Podbeskidzką Ligą Amatorską Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawuje:

Polski Wortal Piłki Ręcznej - handball.pl - www.handball.pl

Portal Beskidzka24.pl – www.beskidzka24.pl

Tygodnik "Żywiecka Kronika Beskidzka" - www.kronikazywiecka.pl

Tygodnik „Kronika Beskidzka” – www.kronika.beskidzka.pl

Tygodnik "Małopolska Kronika Beskidzka" - www.malopolska.beskidzka.pl

Portal Super Nowa – www.super-nowa.pl

Portal Sportowe Beskidy – www.sportowebeskidy.pl

Portal regionu Bielska Białej, Żywca i Cieszyna – www.bbfan.pl

Portal Media Podbeskidzie – www.media-podbeskidzie.pl

Miesięcznik "Gazeta Żywiecka" - www.gazetazywiecka.pl

Portal WGmedia – www.wgmedia.eu

Portal Żywiec Dla Was.Info – www.zywiec.dlawas.info

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły