Bez komentarzy

W 2017 r. wyścig Beskidy MTB Trophy - najpopularniejszej polskiej etapówki MTB, która odbędzie się w dniach 15-18 czerwca. Wyścig Beskidy MTB Trophy to cztery dni ścigania po Beskidach i dwie propozycje dystansu do wyboru dla kolarzy.  Dla fanów prawdziwej górskiej jazdy przygotowywane są malownicze i hardkorowe trasy. Do pokonania będą 4 etapy. Pierwszy etap to Czantoria o dystansie 70 km. Druga trasa to Rysianka i do pokonania jest 79 km. Kolejny etap to Wielka Racza i do przejechania 69km, a na końcu do zdobycia jest Klimczok i 69 km. Informacje o zapisach znajdziecie pod linkiem: https://timetime.pl/, a profile tras można obejrzeć pod linkiem: http://www.mtbtrophy.com/.

Etapówka organizowana jest przez Grzegorza Golonko i jego ekipę:

„Od piętnastu lat tworzymy i organizujemy imprezy sportowe. W tym czasie odwiedziliśmy ponad 70 miejscowości zaliczając ponad 240 dni wyścigowych. W imprezach uczestniczyli zawodnicy z 5 kontynentów i 46 państw, Mistrzowie Olimpijscy i Mistrzowie Świata, liderzy Pucharów Świata, zwycięzcy prestiżowych imprez naszego globu.

Od piętnastu lat tworzymy i organizujemy imprezy sportowe. W tym czasie odwiedziliśmy ponad 70 miejscowości zaliczając ponad 240 dni wyścigowych. W imprezach uczestniczyli zawodnicy z 5 kontynentów i 46 państw, Mistrzowie Olimpijscy i Mistrzowie Świata, liderzy Pucharów Świata, zwycięzcy prestiżowych imprez naszego globu.

Staraliśmy się równać do najlepszych podwyższając wszystkie możliwe standardy organizacyjno-techniczne. Każdy kolejny rok przynosił nam nowe doświadczenia, wielokrotnie testował wszelkie możliwe elementy nastawione na bezpośrednią konfrontację z rzeczywistością i realiami dnia powszedniego.

Rozpoczęliśmy w 2001 roku (jako pierwsi w kraju) od serii maratonów rowerowych, imprez MTB Marathon, cztery lata później uruchomiliśmy najstarszy obecnie wyścig etapowy MTB rozgrywany pomiędzy Alpami a Uralem - Sudety MTB Challenge. W 2007 pojawiła się kolejna impreza - jedna z najcięższych na świecie - Beskidy MTB Trophy. W 2009 i 2010 roku tworzyliśmy razem z v-ce Mistrzynią Olimpijską Mają Włoszczowską wyścigi w formule XCO (cross country) i później także XCE (eliminator), które obecnie są najwyżej punktowanymi polskimi imprezami MTB ujętymi w rankingu Miedzynarodowej Unii Kolarskiej. Pięć lat temu ruszyliśmy z etapowym wyścigiem szosowym dla amatorów Beskidy Road Trophy, na inauguracyjnej edycji pojawili się zawodowcy, w tym m.in. Sylwester Szmyd (wówczas Liquigas-Cannondale, Movistar Team), Marek Rutkiewicz (CCC Polsat), Jacek Morajko (Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team). Cztery lata temu zajęliśmy się Carpathia MTB Venture - epickim wyzwaniem rowerowym rozgrywanym na łuku polskich Karpat, od Cisnej do Wisły. W 2013 uruchomiliśmy kolejną imprezę - Volvo Triathlon Series. W 2015 razem z Mistrzem Świata - Michałem Kwiatkowskim (Etixx - Quick-Step Cycling Team) zorganizowaliśmy jeden z największych w Polsce amatorskich wyścigów szosowych - Skoda Velo Toruń.Głównie dzięki uczestnikom naszych imprez (ponad 125 000 zawodników), zdobytym doświadczeniom, mogę stwierdzić, iż jesteśmy w pełni przygotowani na zorganizowanie i przeprowadzenie kolejnych imprez sportowych. Odpowiednio wysoka i gwarantująca zadowolenie uczestników realizacja każdego szczegółu mającego wpływ na ogólny obraz każdej z imprez w 2016 - to będzie stanowiło o naszej jakości organizacyjnej. Mamy potencjał, sprawdzonych i rzetelnych partnerów, doświadczony sztab ludzi, przyjaciół i kibiców.”

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły