Oceny: (Bez ocen)

W ogromnej hali widowiskowo-sportowej CPO małej miejscowości Vittel znanej jako francuskie miasto kongresowe odbyły się w dniach 7-12.03.2017. Halowe Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów na rok 2017.

Największą sensację sprawiły polskie zawodniczki, które zajmując wcześniej po strzelaniu kwalifikacyjnym 4 miejsce zdobyły tytuł Halowych Mistrzyń Europy. Polki strzelały w składzie: Natalia Leśniak i Wioleta Myszor – Łucznik Żywiec oraz Karolina Farasiewicz – Obuwnik Prudnik. Warto nadmienić, że zawodniczki należą do Łucznika Żywiec.

W nagrodę za ogromny wysiłek i walkę do końca Polki stanęły na najwyższym podium, słuchając i śpiewając Mazurka Dąbrowskiego wraz z pozostałą częścią polskiej reprezentacji.

Drugi złoty medal dla Polski zdobyła juniorka z Łucznika Żywiec – Maria Shkolna w konkurencji łuków bloczkowych w niedzielę o godzinie 9:20 pokonując w finale Rosjankę. 19-letnia zawodniczka prowadziła po kwalifikacjach i wygrała również w finale. Wcześniej pokonała w pojedynkach inną Rosjankę i 2 Estonki.

Opiekunem zawodniczek jest trener Jan Lach.

W środę 15 marca na żywieckim rynku miało miejsce uroczyste strzelanie trzech mistrzyń Europy. Ten widowiskowy pokaz połączony był z retransmisją na telebimie Mistrzostw Europy we Francji i występami muzycznymi.