Oceny: (1 raz)

Wreszcie nadeszła długo wyczekiwana wiosna, a na stadion po raz pierwszy w tym sezonie wybiegli piłkarze, aby walczyć o ligowe punkty. Spragnieni piłkarskich emocji kibice nie mogli doczekać się pierwszego gwizdka. I oto stało się. Pierwszy w tym sezonie mecz, na jaki udaje się sportowa ekipa WGmedia to mecz Góral 1956 Żywiec vs Bory Pietrzykowice. Patrząc w ligową tabelę to gospodarze wydawali się być zdecydowanym faworytem i inny wynik jak wysoka wygrana nie wchodziła w grę. Piłka nożna jest sportem przewrotnym i jeszcze nie raz zaskoczy. Ambitny beniaminek od początku walczył jak równy z równym i wcale nie zamierzał tanio sprzedawać skóry. Jeden z nielicznych wypadów pod pole karne gospodarzy zakończył się golem dla gości tego spotkania i zapachniało giga sensacją. Strzelcem gola Mykhailo Lavruk, który zakończył akcję całego zespołu.  Do przerwy 0-1. Pomimo prób i starań w drugiej połowie ekipie z Żywca nie udało się sforsować skomasowanej obrony gości i jakże sensacyjne trzy punkty wywalczone w przysłowiowej „jaskini lwa” wpłynęły na konto drużyny z Pietrzykowic.