Oceny: (1 raz)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

W miniony piątek 7 kwietnia na Starym Zamku w Żywcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Starosty Żywieckiego oraz Burmistrza Miasta Żywca za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu za rok 2016.

Zgodnie z regulaminem sportowcy z Żywiecczyzny otrzymali nagrody i wyróżnienia za zdobyte miejsca medalowe. Zawodnicy reprezentowali między innymi takie dyscypliny sportowe jak: łucznictwo, lekkoatletyka, biathlon, podnoszenie ciężarów, skoki narciarskie i tenis stołowy.

 Nagrody i wyróżnienia wręczyli m.in Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Wiceburmistrz Miasta Żywca Marek Czul, Członkowie Zarządu Powiatu Jan Witkowski i Zbigniew Gąsiorek, Przewodniczący Rady Powiatu w Żywcu Roman Rokita, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiesław Sypta, Przewodnicząca Komisji Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Współpracy z Samorządami Jadwiga Klimonda oraz Dyrektor WTKSiP Mirosław Dziergas.

NAGRODA INDYWIDUALNA I STOPNIA:

Natalia Leśniak – reprezentująca Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” zdobywczyni II miejsca na Halowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Ankarze (Turcja)

NAGRODA INDYWIDUALNA III STOPNIA:

Kacper Bizoń – reprezentujący Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” zdobywca I miejsca na Mistrzostwach Polski Seniorów – Indywidualna Olimpijska Runda FITA w Dąbrowie Tarnowskiej.

Gloria Juszczuk - reprezentująca Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” zdobywczyni III miejsca na Mistrzostwach Polski Seniorów – Indywidualna Olimpijska Runda FITA w Dąbrowie Tarnowskiej.

Damian Goły – reprezentujący Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” również zdobywca III miejsca na Mistrzostwach Polski Seniorów – Indywidualna Olimpijska Runda FITA w Dąbrowie Tarnowskiej.

Piotr Habdas – reprezentujący Klub Sportowy „Beskidy” Bielsko - Biała zdobywca III miejsca na 83. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Szpindlerowym Młynie, I miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów w Soczi (Rosja) w narciarstwie alpejskim.

NAGRODY ZESPOŁOWE I STOPNIA:

Wioletta Myszor - reprezentująca Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” zdobywczyni II miejsca w drużynie na Halowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Ankarze (Turcja).

NAGRODY ZESPOŁOWE III STOPNIA:

Oskar Kasprowski - reprezentujący Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” zdobywca I miejsca w drużynie na Mistrzostwach Polski Seniorów - Zespołowa Olimpijska Runda FITA w Dąbrowie Tarnowskiej.

Paulina Lach oraz Zuzanna Grzymek zawodniczki Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zdobycie II miejsca drużynowo na Mistrzostwach Polski Seniorów - Zespołowa Olimpijska Runda FITA w Dąbrowie Tarnowskiej.

Kamil Zwardoń zawodnik reprezentujący Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” za zdobycie drużynowo III miejsca na Mistrzostwach Polski Seniorów - Zespołowa Olimpijska Runda FITA w Dąbrowie Tarnowskiej.

Konrad Słowik i Szymon Kurowski zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zdobycie III miejsca drużynowo na Mistrzostwach Polski Seniorów - Zespołowa Olimpijska Runda FITA w Dąbrowie Tarnowskiej.

Sylwia Rakowska - reprezentująca Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” zdobywczynię III miejsca w łukach klasycznych drużynowo podczas Halowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Łodygowicach.

Barbara Słowik i Anna Iwanek zawodniczki Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zdobycie III miejsca w łukach klasycznych podczas Halowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Łodygowicach.

NAGRODY INDYWIDUALNE III STOPNIA:

Magdalena Konior – reprezentująca Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy” z Łodygowic za zajęcie I miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc w kat. 73 kg podczas XIV Mistrzostw Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy.

Marcin Biegun – zawodnik Stowarzyszenia Integracyjnego „Eurobeskidy” z Łodygowic za zajęcie I miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc w kat. 54 kg podczas XLIII Indywidualnych Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy.

Wiesław Stasica – zawodnik Parafialnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” z Gilowic za zajęcie I miejsca w tenisie stołowym /gra pojedyncza/ podczas XIX Ogólnopolskich Igrzysk LZS Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie Podgórnym.

Tomasz Mojżysz zawodnik Stowarzyszenia Integracyjnego „Eurobeskidy” z Łodygowic za zajęcie III miejsca w tenisie stołowym /gra pojedyncza/ podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku.

NAGRODY ZESPOŁOWE III STOPNIA:

Grzegorz Pieronek i Piotr Wilk reprezentujący Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy” z Łodygowic za zajęcie III miejsca w tenisie stołowym w grze podwójnej podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku.

NAGRODY INDYWIDUALNE I STOPNIA:

Joanna Rząsa – zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Świata Seniorów Field w Dublinie.

Grzegorz Guzik – zawodnik Biathlonowego Ludowego Klubu Sportowego za zajęcie III miejsca podczas Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach w Otepaa (Estonia).

Magdalena Gwizdoń - zawodniczka Biathlonowego Ludowego Klubu Sportowego za zajęcie III miejsca podczas Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach w Otepaa (Estonia).

NAGRODY INDYWIDUALNE III STOPNIA:

Anna Twardosz – reprezentująca Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” z Gilowic za zajęcie I miejsca podczas Letnich Mistrzostw Polski w Skokach Narciarskich Kobiet w Szczyrku.

Paweł Twardosz – zawodnik Parafialnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” z Gilowic za zajęcie III miejsca podczas Letnich Mistrzostw Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej w Szczyrku.

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE II STOPNIA:

Sylwia Zyzańska – reprezentująca Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” za zajęcie III miejsca podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Bukareszcie.

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE III STOPNIA:

Maksymilian Strąg – zawodnik AZS AWF Katowice za zajęcie I miejsca w snowboardzie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zieleńcu.

Dominik Kastelik – zawodnik Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego „Sokół” Szczyrk za zajęcie I miejsca w skokach narciarskich podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Szczyrku.

Jan Habdas – zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Klimczok” z Bystrej za zajęcie I miejsca podczas Mistrzostw Polski w Skokach Narciarskich w Szczyrku.

Adam Wojtala – reprezentujący Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca podczas VI Halowych Mistrzostw Polski Młodzików w Łucznictwie Klasycznym w Głuchołazach.

Karolina Jurasz - zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie w Dobrczy.

Magdalena Miękińska – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Żywcu za zajęcie II miejsca w sprincie podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale.

Emanuel Wąsek – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Żywcu za zajęcie II miejsca w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Polski Młodzików.

Daniel Trojok – reprezentujący Towarzystwo Sportowe „Czarni – Góral” za zajęcie III miejsca w dyscyplinie boks podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich - Dolny Śląsk 2016 w Ząbkowicach Śląskich.

Filip Łazowski – zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie III miejsca podczas XXVI Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie klasycznym i bloczkowym w Zgierzu.

Mateusz Dyrcz – zawodnik Parafialnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” z Gilowic za zajęcie III miejsca w kombinacji norweskiej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Jakuszycach.

Agnieszka Zawidzka – zawodniczka Klubu Sportowego „Gwardia” Bielsko – Biała za zajęcie III miejsca podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo w Elblągu.

Magdę Niewiedział – zawodniczkę Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Żywcu za zajęcie III miejsca w skoku wzwyż podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Suwałkach.

WYRÓŻNIENIA ZESPOŁOWE III STOPNIA:

Patryk Cacak - reprezentujący Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” za zajęcie I miejsca drużynowo podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie w Dobrczy.

Paulina Adamczyk - zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie I miejsca drużynowo podczas LXV Mistrzostw Polski Juniorów - Zespołowa Runda FITA w Krakowie.

Jakub Bąk – zawodnika Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. za zajęcie I miejsca drużynowo w piłce siatkowej podczas Mistrzostw Polski Kadetów w Człuchowie.

Adrian Lach - zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca drużynowo podczas LXV Mistrzostw Polski Juniorów - Zespołowa Runda FITA w Krakowie.

Wioletta Długoszek - zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca drużynowo podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie w Dobrczy.

Dominik Patryas i Krystian Patryas reprezentujący Ludowy Klub Sportowy „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca drużynowo podczas XXXI Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w łucznictwie w Łodygowicach.

Wojciech Wiercigroch, Dawid Płoskonka, Sebastian Likoński oraz Mateusz Mędrzak zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca drużynowo podczas XXVI Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie odbywających się w Zgierzu.

Jakub Rupniewski - zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca drużynowo podczas VI Halowych Mistrzostw Polski Młodzików w łucznictwie klasycznym w Głuchołazach.

Klaudia Wierucka - zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca drużynowo podczas XXXI Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w łucznictwie w Łodygowicach.

Karolina Wanka oraz Wiktoria Cader - zawodniczki Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie III miejsca drużynowo podczas VI Halowych Mistrzostw Polski Młodzików Starszych oraz Młodzików w łucznictwie klasycznym w Głuchołazach.

Aleksandra Szuman - zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie III miejsca drużynowo podczas VI Halowych Mistrzostw Polski Młodzików Starszych oraz Młodzików w łucznictwie klasycznym w Głuchołazach.

Bartłomiej Wiśniecki - zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie III miejsca drużynowo podczas XXVI Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie klasycznym i bloczkowym w Zgierzu.

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE III STOPNIA:

Bartosza Sobel reprezentujący Ludowe Integracyjne Towarzystwo Sportowe ”Meble Anders” za zajęcie II miejsca podczas Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Pleszewie.

Angelika Kolec - zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca podczas XXVI Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie klasycznym i bloczkowym w Zgierzu.

Żanetę Kolec - zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca podczas XXXI Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w łucznictwie w Łodygowicach.

Paweł Młyński - zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie II miejsca podczas XXVI Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie w Zgierzu.

Jakub Mrowiec oraz Kamil Klimasara - zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie III miejsca podczas XXVI Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie klasycznym i bloczkowym w Zgierzu.

Natalia Gajewska – reprezentująca Ludowe Integracyjne Towarzystwo Sportowe ”Meble Anders” za zajęcie III miejsca podczas Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Pleszewie.

WYRÓŻNIENIA DODATKOWE:

Wojciech Grzybowski, Jakub Grzybowski oraz Krystian Tyrlik zawodnicy Żywieckiego Klubu Boules za zajęcie I miejsca drużynowo w Mistrzostwach Polski Juniorów w Żywcu.

Andrzej Śliż, Jędrzej Śliż, Szymon Kubiesa zawodnicy Żywieckiego Klubu Boules za zajęcie II miejsca w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Mężczyzn w Żywcu w drużynie seniorów.

Jędrzej Śliż - zawodnik Żywieckiego Klubu Boules za zajęcie III miejsca w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski seniorów Tete e Tete Mężczyzn - Lisków k. Kalisza.

Wioletta Śliż - zawodniczka Żywieckiego Klubu Boules za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski Kobiet w Żywcu oraz II miejsca w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Tete e Tete - Lisków k. Kalisza

Dominik Świgost – zawodnik „AGE-CAN” Klub Karate za zajęcie II miejsca podczas XII WITKA&SKDUN Europa Karate w Dąbrowie Górniczej. W 2016 r. Dominik zdobył 9 medali oraz 7 miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate w Bielsku-Białej.

Monika Kleczyńska zawodniczka Klubu Sportowego Gwardia z Bielska – Białej za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski Kadr Wojewódzkich w Judo w Bytomie.

Zuzanna Piątek - zawodniczka Klubu Sportowego Gwardia z Bielska – Białej za zajęcie II miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadr Wojewódzkich Judo w Bytomie.

Bogusław Madej – zawodnik Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Węgierska Górka” za zajęcie I miejsca - w tenisie stołowym /gra podwójna/ podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Weteranów w Wałbrzychu, I miejsca w Międzynarodowym Turnieju Weteranów w kat. 60 - 69 w Międzyzdrojach, V miejsca w Mistrzostwach Świata Weteranów w Alicante (Hiszpania)

Magdalena Skolarz oraz Kamila Bysko zawodniczki Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego „Rekord” Bielsko – Biała za zajęcie I miejsca podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu kobiet w kategorii wiekowej U - 18 w Siemiatyczach.

Dominika Rzycka – zawodniczka Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Bielsko – Biała za zajęcie III miejsca w Turnieju Międzynarodowym Pribinow Puchar Nitra.

Jakub Tomasiak – zawodnik Beskidzkiego Klubu Tenisowego „Advantage” Bielsko – Biała za zajęcie II miejsca w tenisie ziemnym /gra podwójna/ podczas XIII Letnich Ogólnopolskich Mistrzostw Krasnali w Piotrkowie Trybunalskim.

Paweł Handzlik - za osiągnięcia zawodników Klubu Sportowo – Rekreacyjnego „DRAGON” m. in. za zdobycie około 165 medali w zawodach powiatowych i ogólnopolskich, kilkadziesiąt medali w zawodach międzynarodowych, w tym medale z Pucharu Europy w Ju-Jitsu i Karate.

PODCZAS UROCZYSTEJ GALI NAGRODAMI UHONOROWANO RÓWNIEŻ TRENERÓW. NAGRODY Z RĄK STAROSTY ŻYWIECKIEGO ANDRZEJA KALATY, BURMISTRZA ŻYWCA ANTONIEGO SZLAGORA ODEBRALI:

Jan Lach – szkoleniowiec Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec”, od 1982 tworzy historię żywieckie łucznictwa, a którego 20 zawodnikom przyznano – nagrody i wyróżnienia indywidualne oraz nagrody i wyróżnienia zespołowe.

Wiktor Patryas – trener Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec,  którego 15 zawodników w roku 2016 uzyskało wysokie wyniki sportowe i zostali wyróżnieni na dzisiejszej uroczystości.

Jacek Maciaszek - trener Ludowego Klubu  Sportowego „Łucznik Żywiec”, którego 3 zawodników w roku 2016 uzyskało wysokie wyniki sportowe i zostali wyróżnieni na dzisiejszej uroczystości.

Jarosław Walaszek – trener Ludowego Klubu  Sportowego „Łucznik Żywiec”. Na dzisiejszej uroczystości 2 zawodnikom Pana Jarosława przyznano nagrodę oraz wyróżnienie zespołowe.

Stanisław Kępka – trener zawodników Biathlonowego Ludowego Klubu Sportowego w Żywcu. Na dzisiejszej uroczystości 3 zawodnikom Pana Stanisława Kępki przyznano nagrody indywidualne I stopnia oraz wyróżnienie indywidualne III stopnia.

Jerzy Schreiber – trener Ludowego Integracyjnego Towarzystwa Sportowego „Meble Anders” w Żywcu. Podopiecznej trenera przyznano wyróżnienie indywidualne III stopnia.

Dominik Kufel – trener Ludowego Integracyjnego Towarzystwa Sportowego „Meble Anders” w Żywcu. Podopiecznemu trenera przyznano wyróżnienie indywidualne III stopnia.

Stefan Gawron – trener Towarzystwa Sportowego „Czarni Góral” Żywiec. Podopiecznemu trenera wręczono wyróżnienie indywidualne III stopnia.

Zbigniew Boczarski – trener w Międzyszkolnym Klubie Sportowym w Żywcu. 3 podopiecznym trenera przyznano wyróżnienia indywidualne III stopnia.

Stanisław Mirocha – trener Stowarzyszenia Integracyjnego  „EUROBESKIDY” w Łodygowicach. Dwóm zawodnikom trenera przyznano nagrody indywidualne III stopnia.

Krzysztof Łoziński - trener Stowarzyszenia Integracyjnego  „EUROBESKIDY” w Łodygowicach. Na dzisiejszej uroczystości 3 zawodnikom Pana Krzysztofa przyznano nagrody indywidualne III stopnia.

Henryk Pasko – trener Parafialnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” Gilowice. Podopiecznej trenera przyznano nagrodę indywidualną III stopnia.

Andrzej Toczek – nagroda pozaregulaminowa za wieloletnią współpracę ze Starostwem Powiatowym w Żywcu oraz ogromne zaangażowanie i okazywaną pomoc przy wielu imprezach sportowych organizowanych przez wydział sportu.

Uroczystość uświetniona została występami uczniów Instytutu Rozwoju Artystycznego w Żywcu.

 

Udostępnij Drukuj E-mail