Oceny: (Bez ocen)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Czym bliżej końca sezonu Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt – tym mniej niewiadomych. Po ostatnim turnieju w Wieprzu koło Żywca rozwiązały się dwie pierwsze zagadki. Niestety te z kategorii nieprzyjemnych, bo znane są już dwie drużyny, które spadną z I do II ligi.

Spadkowicze to Iskra Zawiercie i Węgierska Górka. Kto zajmie ich miejsce w przyszłym sezonie w I lidze? To nadal pozostaje tajemnicą, bo szansę na awans ma aż sześć drużyn: PTG Sokół w Gminie Czernichów I, SPR Koszarawa, Gimnazjum Lelów, SPR Twardorzeczka, UKS Jedynka Łodygowice II i UKS Gmina Kruszyna. Z kolei z rywalizacji o tytuł mistrza Podbeskidzia odpadł SPR Żywiec, który dość niespodziewanie przegrał z LKS Orłem Łękawicą 4:6. To oznacza, że w walce o prymat na Podbeskidziu liczą się już tylko dwie ekipy: Bystra Team i UKS Jedynka Łodygowice, czyli mistrz i wicemistrz z poprzedniego sezonu.

Teraz podbeskidzkie szczypiornistki będą miały nieco dłuższą przerwę, a ponownie zagrają na turnieju w Gilowicach koło Żywca – 27 maja.

 

WYNIKI:

I LIGA

SPR Żywiec - LKS Orzeł Łękawica 4:6 (2:3)

Węgierska Górka - UKS Jedynka Łodygowice 0:7

SPR Żywiec - Bystra Gimnazjum 14:13 (6:5)

Bystra Team - LKS Orzeł Łękawica 14:9 (8:5)

UKS Jedynka Łodygowice – Ujsoły 16:6 (8:5)

Węgierska Górka - ZPR Rajcza 0:7

Bystra Gimnazjum - Team Jeleśnia 15:13 (10:6)

Ujsoły - MKS Skarbek Tarnowskie Góry 12:7 (7:4)

UKS Jedynka Łodygowice – ZPR Rajcza 26:3 (12:1)

Węgierska Górka - Bystra Team 0:7

Ujsoły – Rajcza 10:5 (5:2)

Team Jeleśnia - MKS Skarbek Tarnowskie Góry 19:6 (8:4)

SPR Świnna – Ujsoły 0:7

Bystra Gimnazjum - SPR Świnna 7:0

Bystra Team - Iskra Zawiercie 7:0

Iskra Zawiercie - Team Jeleśnia 0:7

Iskra Zawiercie - SPR Świnna 0:0

 

 

1. Bystra Team                                            19        37        283-127

2. UKS Jedynka Łodygowice                   19        35        251-87

3. SPR Żywiec                                            18        28       171-107

4. Team Jeleśnia                                        18        24       208-155

5. Ujsoły                                                      19        23        171-164

6. LKS Orzeł Łękawica                              18        21        131-145

7. Bystra Gimnazjum                                19        18        183-196

8. ZPR Rajcza                                            20       12        121-192

9. MKS Skarbek Tarnowskie Góry          18        10        118-192

10. SPR Świnna                                         17        4          118-180

------------------------------------------------------------------------------------

11. Iskra Zawiercie                                     18        -6        67-168

12. Węgierska Górka                                 18        -9        43-182

 

 

II LIGA

UKS Gmina Kruszyna - PTG Sokół w Gminie Czernichów II 8:4 (5:2)

UKS Gmina Kruszyna - PTG Sokół w Gminie Czernichów I 2:8 (2:4)

UKS Gmina Kruszyna – SPR Koszarawa 2:6 (1:4)

UKS Roczyny – PTG Sokół w Gminie Czernichów I 4:10 (4:3)

UKS Jedynka Łodygowice II – UKS Gmina Kruszyna 6:4 (3:1)

SPR Koszarawa - PTG Sokół w Gminie Czernichów II 13:1 (7:1)

UKS Roczyny – SPR Milówka 6:4 (3:3)

SPR Koszarawa - SPR Ślemień 12:5 (6:3)

SPR Młody Żywiec – SPR Milówka 2:4 (1:1)

UKS Gmina Kruszyna – SPR Ślemień 4:3 (1:2)

UKS Jedynka Łodygowice II – PKS Olimpijczyk Gilowice 5:4 (3:3)

Czaniec - SPR Młody Żywiec 5:5 (1:4)

SPR Milówka - SPR Twardorzeczka 3:4 (2:1)

Czaniec - SPR Wieprz 7:7 (6:3)

SPR Twardorzeczka - PKS Olimpijczyk Gilowice 9:4 (2:1)

Czaniec – Porąbka 8:1 (4:0)

PKS Olimpijczyk Gilowice - SPR Wieprz 4:4 (3:1)

Porąbka - SPR Młody Żywiec 5:9 (3:3)

 

1. PTG Sokół w Gminie Czernichów I             23        37        197-113

2. SPR Koszarawa                                                20       36       196-72

--------------------------------------------------------------------------------------------

3. Gimnazjum Lelów                                            18        35        172-54

4. SPR Twardorzeczka                                         21        31        123-75

5. UKS Jedynka Łodygowice II                           19        27       134-77

6. SPR Młody Żywiec                                           22       23        102-83

7. UKS Gmina Kruszyna                                      16        22       94-69

8. Czaniec                                                             24       22       111-111

9. SPR Wieprz                                                      24       21        96-150

10. SPR Milówka                                                   21        16        76-108

--------------------------------------------------------------------------------------------

11. UKS Roczyny                                                    20       16        78-119

12. PKS Olimpijczyk Gilowice                             22       14        91-134

13. SPR Ślemień                                                    22       12        55-100

14. Porąbka                                                            23        3          58-158

15. PTG Sokół w Gminie Czernichów II              22       -2        43-170

 

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:

Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach

Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Krakowie

Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi

Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty

Główny Sponsor – Partner Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt:

* Towarzystwo Edukacji Ekologicznej i Turystycznej „NICKULINA” w Rajczy

Oficjalnym sponsorem Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt jest:

* Firma Żywiec Zdrój

Działalność Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt i część drużyn dofinansowana jest z budżetów:

Urzędu Gminy Koszarawa, Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Gminy Ślemień, Urzędu Gminy Milówka, Urzędu Gminy Lipowa, Urzędu Miejskiego w Żywcu, Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz i Urzędu Gminy Świnna.

Partnerami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są:

* Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

* Urząd Gminy Porąbka

* Firma Kempa Polska

* Centrum Wypoczynku ODYS w Tresnej koło Żywca

* Biuro Rachunkowe Fiskus Wiesław Sypta z Tresnej

* Firma Handlowo-Usługowa Team-Bus kursująca na trasie Żywiec – Jeleśnia - Koszarawa

Patronat telewizyjny nad Podbeskidzką Ligą Amatorską Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawuje:

Telewizja TVK HD – www.tvkhd.pl

Patronat radiowy nad Podbeskidzką Ligą Amatorską Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawuje:

Radio Eska – www.eska.pl

Patronat medialny nad Podbeskidzką Ligą Amatorską Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawuje:

Polski Wortal Piłki Ręcznej - handball.pl - www.handball.pl

Portal Beskidzka24.pl – www.beskidzka24.pl

Tygodnik "Żywiecka Kronika Beskidzka" - www.kronikazywiecka.pl

Tygodnik „Kronika Beskidzka” – www.kronika.beskidzka.pl

Tygodnik "Małopolska Kronika Beskidzka" - www.malopolska.beskidzka.pl

Portal Super Nowa – www.super-nowa.pl

Portal Sportowe Beskidy – www.sportowebeskidy.pl

Portal regionu Bielska Białej, Żywca i Cieszyna – www.bbfan.pl

Portal Media Podbeskidzie – www.media-podbeskidzie.pl

Miesięcznik "Gazeta Żywiecka" - www.gazetazywiecka.pl

Portal WGmedia – www.wgmedia.eu

Portal Żywiec Dla Was.Info – www.zywiec.dlawas.info

Udostępnij Drukuj E-mail