Oceny: (Bez ocen)

Spotkanie ostatniej ekipy w B-klasie Żywiec - Magury Bystra z liderem - Metalem Węgierska Górka zapowiadało się bardzo ciekawie. Na małym, ale bardzo klimatycznym, boisku w Bystrej każdej drużynie gra się ciężko. Osłabiony kadrowo lider przyjechał po pewne trzy punkty. Gospodarze postawili liderowi bardzo wysoko poprzeczkę i do 44' sensacyjnie prowadzili  2-0. Sensacja sezonu wisiała w powietrzu. Wiarę na lepszą drugą połowę wlał w serca sympatyków gości tego spotkania Łukasz Biegun, który fantastycznym strzałem z dystansu zdobył kontaktowego gola. Po zmianie stron do wyrównania doprowadza Maciej Kania. Nie mijają dwie minuty, a pewnym uderzeniem z jedenastu metrów popisuje się kapitan zespołu Szymon Szumlas i pierwszy raz tego popołudnia goście obejmują prowadzenie. W międzyczasie jeden z graczy gospodarzy ogląda czerwoną kartkę. Huraganowe ataki inicjowane przez Pawła Krutaka i Łukasza Bieguna dają czwartą bramkę, a jej autorem nie kto inny jak przeżywający drugą młodość, grający trener Robert Sołtysek. Piątego gola przedniej urody dla przyjezdnych zdobywa Michał Mieszczak, a chwilę później po genialnym rajdzie prowadzenie podwyższa ponownie Sołtysek. Swoje przysłowiowe „pięć minut” miał również Tomasz Pietraszko. Błyskotliwy skrzydłowy w siedem minut strzelił trzy gole i bez wątpienia został bohaterem meczu. Bramkę ustalającą wynik meczu na 2-10 zdobył Piotr Gawron. Świetne widowisko i grad goli. Pewnym jest, że ekipa Roberta Sołtyska uzyska awans do A-klasy. Za dzisiejszy mecz zawodnikom Metalu Węgierska Górka należą się wielkie gratulacje.