Oceny: (1 raz)

Ostatnia kolejka piłkarskiego sezonu dała 2016/17 dała odpowiedź, kto zostanie mistrzem A-klasy Żywiec. Oczy wszystkich sympatyków piłki nożnej były zwrócone na stadion w Łękawicy, gdzie miejscowy Orzeł podejmował zdegradowaną już wcześniej Jeleśniankę Jeleśnia. Gospodarzom do awansu wystarczył punkt. Pierwsze minuty spotkania należały do gości z Jeleśni. Po dwunastu minutach gry skazywani na pożarcie przyjezdni prowadzili już 0-2. Konsternacja wśród miejscowych kibiców nie trwała długo. Lider i główny pretendent do wygrania ligi szybko wziął się za odrabianie strat i do przerwy gracze z Łękawicy prowadzili już 5-2. Druga połowa to istne oblężenie bramki przyjezdnych z Jeleśni. Każdy zawodnik chciał wpisać się w historię klubu i dołożyć swoją bramkę pieczętującą awans do Okręgówki. Końcowy wynik to 14-2. Niesamowity mecz i niesamowity wynik. W tym sezonie Orzeł dokonywał rzeczy niemożliwych. Po bezsprzecznym wygraniu B-klasy w sezonie 2015/16 drużyna beniaminka po raz drugi z rzędu wywalcza awans do wyższej ligi. W dwóch mistrzowskich sezonach piłkarze z Łękawicy strzelili aż 246 goli. Najwyższą wygraną pozostaje zdeklasowanie Halnego Przyborów aż 0-20.