Bez komentarzy

Miniony weekend dla zawodników UKS-u Masyw Cięcina był niezwykle udany. Kolejny start, tym razem w Krokowej, zakończył się miejscem na podium dla dwóch zawodników z Cięciny.

Czwarta już tegoroczna edycja Vienna Life Maratony Rowerowe Lang Team kolejny raz zaprowadziła zawodników UKS-u Masyw Cięcina na północ. W miejscowości Krokowa czterech zawodników z Cięciny walczyło o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.

Tegoroczny dystans MINI w Krokowej liczył 31 km, natomiast dystans MEDIO 58 km. Najszybsi zawodnicy poradzili sobie z tymi dystansami w czasie 1:11:09 oraz 2:15:51. W sobotę niestety nie dopisała pogoda. Na trasie zalegało błoto, a jazdę utrudniał padający deszcz.

Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina doskonale poradzili sobie z sobotnią trasą. Jako 30 zawodnik dystansu MINI metę przejechał Tomasz Glac (1:18:50). Po kilku pechowych startach, w których Tomek kończył rywalizację tuż za podium tym razem udało mu się znaleźć w najlepszej trójce zawodów. W swojej kategorii wiekowej (M-1) Tomek sklasyfikowany został na drugim miejscu, do zwycięzcy tracąc niecałe 2 minuty. Kolejny raz na podium na dystansie MEDIO stanął Rafał Loranc (2:35:46). 25 zawodnik w klasyfikacji OPEN w swojej kategorii wiekowej sklasyfikowany został na najniższym stopniu podium.

Na dystansie MINI w kategorii M-2 rywalizowali również Dominik Caputa oraz Jakub Ficoń. Zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina zmagania zakończyli odpowiednio na 28 oraz 31 miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Na półmetku rywalizacji (po 3 startach) zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina zajmują czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. W najlepszej trójce, na drugiej pozycji, w kategorii M-1 na dystansie MINI obecnie znajduje się Tomek Glac. Dominik i Kuba w kategorii M-2 zajmują 18 i 19 pozycję natomiast Rafał po serii miejsc w czołowej trójce kategorii M-1 dystansu MEDIO jest liderem klasyfikacji generalnej.

Po dwóch kolejnych podróżach na północ zawodników UKS-u Masyw Cięcina czeka teraz chwila przerwy. Kolejny raz na starcie Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe staną w Dąbrowie Górniczej 16 września.

Udostępnij Drukuj E-mail