Piłka nożna
Bez komentarzy

Dwa tygodnie na kolejne mecze o punkty przyszło czekać wszystkim zespołom Bielskiej Ligi Okręgowej. Rywalizację w ramach 19. kolejki zapowiadamy wspólnie z Arturem Bierońskim, grającym szkoleniowcem niepokonanego wiosną Pasjonata Dankowice.

 

 Atut własnego boiska może wykorzystać Koszarawa, bo Cukrownik po zimie spisuje się jeszcze słabiej, aniżeli w rundzie jesiennej. Wydaje się na ten moment, że chybianom ciężko będzie cokolwiek „ugrać” nie tylko w Żywcu. Mój typ to zwycięstwo gospodarzy meczu.

Z całych sił swoje spotkanie będą chcieli wygrać piłkarze lidera „okręgówki”. Spójnia ma duże aspiracje, ale rundy rewanżowej nie zaczęła w najlepszym stylu. Wygrana na własnym boisku jest temu zespołowi bardzo potrzebna. Ale rywala nie należy lekceważyć. Też ma w swoich szeregach snajpera wyborowego, jak w ostatnim meczu Skałka.

Ciężko powiedzieć co wydarzy się w konfrontacji drużyn z Ciśca i Czechowic. Spore grono osób stawiało MRKS wśród kandydatów do bycia „czarnym koniem” rundy wiosennej. Na razie to nie sprawdza się. W niedzielę obie drużyny zagrają osłabione kadrowo, więc remis wydaje się rozstrzygnięciem prawdopodobnym.

Graliśmy zarówno z Czarnymi, jak i Piastem. Przyznam szczerze, że obie drużyny wywarły na mnie bardzo korzystne wrażenie. Lepiej wypadł mimo wszystko zespół z Cieszyna i to on moim zdaniem wygra różnicą jednej bramki w starciu beniaminków.

Skałka pokazała, że z każdym może sprawić niespodziankę. Z kolei Beskid Skoczów wiosnę rozpoczął od dwóch nieudanych spotkań. Tu także wskazywać zwycięzcę nie jest łatwo. Skłaniam się jednak ku nieznacznemu triumfowi skoczowian,.

Szansę doścignięcia lidera wyraźnie poczuli piłkarze z Wisły. Walczyć będą bez wątpienia do samego końca. W Cięcinie wicelider rozgrywek nie będzie miał zadania łatwego, wszak Świt to najlepszy z beniaminków w stawce. Obstawiłbym remis w tym meczu.

Kuźnia musi radzić sobie w tej rundzie na wyjazdach. W Porąbce z reguły gra się ciężko, a dodatkowo Zapora wystartowała na wiosnę pozytywnie. Uważam, że punkty mogą zostać u gospodarzy.

Nasz mecz z ekipą z Bestwiny to konfrontacja dwóch zespołów, które odniosły dotąd zwycięstwa. Chciałbym, aby to Pasjonat serię podtrzymał. Nie ma przed spotkaniem żadnych kalkulacji z naszej strony. Nie kalkulujemy i gramy o pełną pulę. Pojedziemy z nastawieniem bojowym i zobaczymy jaki będzie efekt.

Program 19. kolejki:

11.04.2015 r. (sobota), g. 16:00
Koszarawa Żywiec – Cukrownik Chybie
LKS Bestwina – Pasjonat Dankowice
Świt Cięcina – KS Wisła
Piast Cieszyn – Czarni Jaworze
Metal Skałka Żabnica – Beskid Skoczów
Zapora Porąbka – Kuźnia Ustroń

12.04.2015 r. (niedziela), g. 16:00
Maksymilian Cisiec – MRKS Czechowice-Dziedzice
Spójnia Landek – LKS ’99 Pruchna

 


źródło: www.SportoweBeskidy.pl Udostępnij Drukuj E-mail