Bez komentarzy

Miło nam poinformować, że drużyna piłkarska seniorów LKS SOŁA Rajcza uzyskała awans do Ligi Okręgowej. Jest to wielki sukces i ważne wydarzenie sportowe w Gminie Rajcza i  w powiecie żywieckim. 

"Wiadomo, że sukces nie zrodził się od razu. Jest to efekt długoletniej pracy z młodzieżą Damiana Kaźmierczaka i oczywiście trenera pierwszego zespołu Daniela Ciupki, który stopniowo wprowadzał tych młodych zawodników w dorosły futbol. Wspólna koncepcja prowadzenia zespołu obu trenerów oraz ogromne zaangażowanie zawodników przyniosły upragniony awans. Na przestrzeni ubiegłych sezonów Rajczanka nie raz miała okazję awansować do Okręgówki, ale zawsze brakowało niewiele, żeby postawić kropkę nad przysłowiowym i… Po latach marzenia się spełniły i udało się tego dokonać w pięknym stylu.  Ojcami sukcesu są Daniel, który prowadził zespół w rundzie jesiennej oraz Damian, który zastąpił poprzednika na wiosnę. Zawodnicy naszego klubu na 26 meczów zdobyli rekordowe 70 punktów, co nie udało się jeszcze jak dotąd żadnemu zespołowi z  Żywieckiej A klasy. Zdołali zaaplikować rywalom 121 bramek, przy zaledwie 18 straconych, co jest wyczynem godnym podziwu.

Pragniemy podziękować wszystkim zawodnikom za wkład własny oraz ciężką pracę, przez te wszystkie lata, które na pewno nie były łatwe. Na kolejne, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu.

Nie możemy również zapomnieć o pozostałych działaczach klubu: Andrzeju Lachowi, Andrzeju Grygnym, Tomaszu Biernacie, Dariuszu i Barbarze Lachom, Zbigniewowi Paciorkowi z prezesem Andrzejem Sadzikowskim na czele. Dziękujemy również za pomoc wszystkim naszym sponsorom, a w szczególności Urzędowi Gminy w Rajczy z Panem Wójtem Kazimierzem Fujakiem oraz Panem Jerzym Motyka."-  podsumowuje i dziękuje LKS "Soła" Rajcza.

 "Piłka nożna w naszej gminie ma się bardzo dobrze. Do dotychczasowych sukcesów: żaków, orlików, młodzików, ministrantów, które w ostatnich latach wygrywały wiele meczy i turniejów o zasięgu: regionalnym, wojewódzkim, czy nawet krajowym, doszedł sukces seniorów – awans do ligi okręgowej.

Nie byłoby tych sukcesów bez: determinacji i pracy naszych piłkarzy popartej zaangażowaną i fachową pracą trenerów, wielu oddanych działaczy oraz rodziców młodych piłkarzy, którzy wspierają organizacyjnie i finansowo sportowców. Samorząd Gminy również udziela znaczącej pomocy finansowej i rzeczowej wszystkim tym sporowcom i klubowi również." - podkreśla Wójt Gminy Rajcza Kazimierz Fujak.

 
zdjęcie i źródło: LKS „Soła” Rajcza

 

Udostępnij Drukuj E-mail