sportowebeskidy.pl
Bez komentarzy

 Sześć zespołów będzie reprezentowało Żywiecczyznę w PROFI CREDIT Bielskiej Lidze Okręgowej.

Która ma szansę na zaprezentowanie się z najlepszej strony? Czy wśród żywczan jest jakiś typowy średniak? A której drużynie bliżej ku spadku, aniżeli czołówki? Na te wszystkie pytania odpowie przygotowane przez nas podsumowanie okresu przygotowawczego.

 

derby koszarawa goral
GÓRAL 1956 ŻYWIEC

 

Oczekiwania trenera Krzysztofa Bąka: W zespole pozostał trzon doświadczonych IV-ligowców, więc chcemy walczyć o jak najwyższe miejsca w tabeli. I z takim nastawieniem przystępujemy do sezonu. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, bo organizacyjnie wszystko zaczyna zmierzać w dobrym kierunku.

 

Przybyli: Jan Duraj (napastnik, Maksymilian Cisiec), Damian Tomiczek (napastnik, Maksymilian Cisiec), Krzysztof Bąk (obrońca, Maksymilian Cisiec), Adrian Gołek, Kacper Jakubiec, Wiktor Trybała (wszyscy z drużyny juniorów)

 

Ubyli: Maciej Łącki (pomocnik, LKS Czaniec), Bartłomiej Borak (obrońca, LKS Czaniec), Jakub Krasny (obrońca, GKS Radziechowy-Wieprz), Artur Michulec (pomocnik, Beskid Andrychów – w trakcie załatwiania), Marcin Studencki (obrońca, Drzewiarz Jasienica – w trakcie załatwiania)

 

Sparingi: 
- GLKS Wilkowice 4:1
- Halniak Maków Podhalański 2:1

 

NASZ TYP: Walka o miejsca w czołówce. Żywczanie latem przeszli kadrową metamorfozę. Drużynę opuściło kilku czołowych zawodników, ale w ich miejsce sprowadzono także dobrych zawodników. Góral po spadku z IV ligi na pewno chciałby szybko pokazać się z dobrej strony i wrócić na właściwe tory. Tego wypada życzyć.

 


KOSZARAWA ŻYWIEC

 

Oczekiwania trenera Tomasza Sali: Miniona runda była dla naszego zespołu bardzo udana dlatego latem postanowiliśmy nie robić większych transferów. Okres przygotowawczy przepracowaliśmy intensywnie, według mnie stać nas na zajęcie miejsca w pierwszej piątce, wszystko jednak zweryfikuje liga.

 

Przybyli: Maksymilian Celej (pomocnik, GKS Radziechowy-Wieprz), Mateusz Gach (pomocnik, Rekord Bielsko-Biała)

 

Ubyli: Rafał Hałat (napastnik, BKS Stal), Robert Mrózek (pomocnik, Orzeł Łękawica), Szymon Barcik i Damian Berek (pomocnicy, szukają klubów)

 

Sparingi:
- Jałowiec Stryszawa 2:0
- GKS Radziechowy-Wieprz 1:6
- Miedź Legnica U-19 1:2
- LKS Sopotnia 4:1 (Puchar Polski)

 

NASZ TYP: Walka o miejsca w czołówce. Wiosną poprzedniego sezonu Koszarawa była jedną z najlepszych drużyn w stawce bielskiej „okręgówki”. Latem drużyna została mocno osłabiona, bo tak trzeba traktować podróż Rafała Hałata do BKS Stal. Poczynione wzmocnienia działaczy żywieckiego klubu pozwalają jednak myśleć, że Koszarawa w tym sezonie także zaskoczyć może.

 


LKS LEŚNA

 

Oczekiwania trenera Sebastiana Szymali: Chcemy jesienią zgromadzić kilka punktów, aby zima była u nas umiarkowanie spokojna. Tak naprawdę sam nie wiem czego mogę się spodziewać. Jesteśmy drużyną niewiadomą. Wszystko się zweryfikuje po czterech-pięciu meczach.

 

Przybyli: Kamil Kachel (pomocnik, Góral Żywiec), Marcin Wróbel (napastnik, Jeleśnianka Jeleśnia)

 

Ubyli: -

 

Sparingi:
- Turniej o Puchar Wójta Węgierskiej Górki
- Metal Węgierska Górka 2:0 (Puchar Polski)

 

NASZ TYP: Walka o utrzymanie. Dla wielu zgłębiających wiedzę o bielskiej „okręgówce” drużyna Leśnej jest pewniakiem do spadku. Być może tak jest. My jednak wierzymy, że ekipa z Żywiecczyzny będzie w stanie zaskoczyć wielu „pewniaków” sprawiając tym samym nie lada niespodziankę.

 

Skalka Cisiec

 

MAKSYMILIAN CISIEC

 

Oczekiwania działaczy: Dzięki GKS-owi Radziechowy-Wieprz, które wygrały baraży możemy cieszyć z pozostania w „okręgówce”. W tym sezonie chcemy zaprezentować sie z nieco lepszej strony. Czeka nas pewnie walka o utrzymanie, ale naszym celem jest zajęcie miejsca w środku stawki.

 

Przybyli: Dawid Waliczek (bramkarz, wznowił treningi), Marcin Porębski (napastnik, Soła Rajcza, w trakcie załatwiania), Jakub Dziki (pomocnik, wznowił treningi, w trakcie załatwiania)

 

Ubyli: Damian Tomiczek (napastnik, Góral 1956 Żywiec), Krzysztof Bąk (obrońca, Góral 1956 Żywiec), Jan Duraj (napastnik, Górali 1956 Żywiec)

 

Sparingi:
- Soła Żywiec 3:1
- Magórka Czernichów 0:3 (Puchar Polski)

 

NASZ TYP: Walka o utrzymanie. Niewątpliwie będzie to trudny sezon dla Maksymiliana, zważywszy, że w tym sezonie z PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej może spaść nawet pięć zespołów. Aby się utrzymać kibice Ciśca muszą wierzyć w umiejętności takich zawodników, jak Patryk Semik czy Damian Gołębiowski.

 


METAL SKAŁKA ŻABNICA

 

Oczekiwania trenera Adama Śliwy: Trenuję tę drużynę dopiero drugi tydzień. Ciężko mi na ten moment stwierdzić na co nas stać. Widzę jednak, że tworzy się tu powoli kolektyw, to cieszy. O czołówkę walczyć nie będziemy, nie oszukujmy się. Chcemy zająć najwyższe miejsce z drużyn żywieckich. 

 

Przybyli: Paweł Suski (napastnik, MRKS Czechowice-Dziedzice), Filip Lach (pomocnik, Rekord Bielsko-Biała), Konrad Sienkiewicz (obrońca, rok przerwy, poprzednio LKS Czaniec), Mateusz Małaczek (pomocnik, LKS Bestwina)

 

Ubyli: Dominik Natanek (napastnik, GKS Radziechowy-Wieprz), Marcin Maziak i Patryk Biegun (wyjechali za granicę)

 

Sparingi: 
- Podhalanka Milówka 3:1
- TS Podbeskidzie U-19 1:1
- Soła Żywiec 3:4 (Puchar Polski)

 

NASZ TYP: Środek tabeli. Odejście Dominika Natanka to olbrzymia strata dla klubu z Żabnicy. Działacze Skałki poczynili jednak odpowiednie kroki, aby zastąpić lukę po doświadczonym snajperze. Według nas żabniczan stać na zajęcie dobrego miejsca w tym sezonie.

 

swit ciecina marcin koziol przemek jurasz
ŚWIT CIĘCINA

 

Oczekiwania działaczy: Mówi się, że drugi sezon dla beniaminka zawsze jest trudniejszy od tego pierwszego. Zobaczymy. Poczyniliśmy odpowiednie kroki, aby drużyna w tym sezonie mogła się utrzymać. Naszym planem jest zajęcie minimum miejsca 10.

 

Przybyli: Radosław Pietrasik (bramkarz, Góral Żywiec), Dominik Szrajner (pomocnik, Góral Żywiec), Jakub Knapek (obrońca, Góral Żywiec), Bartłomiej Wandzel (napastnik, wznowił treningi), Seweryn Kosiec (obrońca, Skrzyczne Lipowa)

 

Ubyli: Michał Gołuch (pomocnik, Góral Żywiec), Michał Mieszczak (pomocnik, szuka klubu)

 

Sparingi:
- LKS Sopotnia 3:4
- Soła Żywiec 2:1
- Miedź Legnica U-19 2:1
- Beskid Kocierz 6:0 (Puchar Polski)

 

NASZ TYP: Środek tabeli. Warunkiem bezpiecznego zachowania bytu w „okręgówce” Świtu jest optymalna forma ich wiodących postaci – Rafała Pawlusa, Kamila Kozieła i Marcina Kozła. Ów tercet potrafi odmienić losy spotkania na korzyść zespołu z Cięciny.

 


Foto: Krzysztof Dzierżawa

Artykuł zaczerpniety z: www.sportowebeskidy.pl

 

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail