Oceny: (3 razy)

W sobotnie popołudnie, w walce o ligowe punkty, zmierzyły się ekipy Metal - Skałka Żabnica vs Kuźnia Ustroń.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli goście, którzy fantastycznie radzą sobie w ligowych rozgrywkach. Wicelider zjechał do Węgierskiej Górki z zamiarem łatwego zwycięstwa jednak podopieczni trenera Śliwy wysoko postawili porzeczkę gościom  z Ustronia. Pierwsza połowa przypominała bokserski ring i sprawdzanie sił przeciwnika. Pojedyncze akcje i strzały albo nie znajdowały drogi do bramki albo na posterunku byli bramkarze obu ekip. Jedyna bramka jaką ujrzeli zgromadzeni kibice obu ekip padła w 53’ spotkania  a jej autorem Arkadiusz Trybulec. Pomimo usilnych prób i paru okazji na strzelenie bramki przez gospodarzy wynik nie uległ zmianie i bogatsi o komplet punktów są gracze z Ustronia.

Relacja okiem kibica:

Godzina 15-00. Pierwszy gwizdek arbitra głównego Pana Przemysława Śleziaka. Zaczynamy!

4’ Świetna okazja dla gospodarzy ale ze skutecznej finalizacji akcji brak.

12’ Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Łysonia. Gwizdek arbitra milczy! Kibice i piłkarze z Ustronia widzieli już jedenastkę jednak sędzia nakazuje grać dalej!

16’ Zamieszanie po rzucie wolnym w polu karnym gospodarzy jednak piłka po strzale jednego z graczy Kuźni utknęła w gąszczu nóg zawodników obu drużyn.

18’ Napór przyjezdnych trwa w najlepsze. Kuźnia gra a Skałka skutecznie się broni!

28’ Świetna akcja gospodarzy lewą stroną boiska ale centra skrzydłowego nie dociera do wbiegających napastników! Role się odwróciły. Skałka ma więcej z gry.

30’ To mógł być gol! Strzał z okolic jedenastego metra! Mikler na posterunku!

44’ Kapitalny strzał z dystansu Marcina Koźlika tuż pod poprzeczkę! Mikler z największym trudem końcami palców przenosi piłkę nad poprzeczką!

45’ Pierwsza połowa dobiegła końca. Mimo kilku prób jednych jak i drugich na tablicy wynik bez zmian. Typowy mecz walki! 0-0.

53’ Goooool dla ekipy z Ustronia! Piłkę do bramki Łysonia kieruje Arkadiusz Trybulec. Niezdecydowanie naszych obrońców pozwala na prowadzenie gościom w tym meczu! Metal- Skałka vs Kuźnia 0-1.

72’ Rzut wolny dla gospodarzy. Paweł Suski strzela mocno ale piłka o centymetry mija bramkę.

84’ Klarowna sytuacja do strzelenia gola dla gości z Ustronia jednak zmarnowana przez jednego z graczy Kuźni.

90+2’ Skałka rzuca się do ataku ale na nic się to zdaje przy mądrze broniących się przyjezdnych!

90+3 Koniec spotkania. Kuźnia Ustroń pokonuje Metal- Skałkę Żabnica 0-1.