Oceny: (4 razy)

W sobotnie popołudnie, na stadionie w Węgierskiej Górce, miejscowy Metal - Skałka podejmował LKS Bestwina.

W ligowej tabeli wyżej przed czternastą kolejką plasowali się goście, którzy do Węgierskiej Górki przybili z zamiarem zdobycia kolejnego kompletu punktów. Z identycznym  zamiarem do spotkania podeszli gospodarze, którzy od trzech kolejek nie potrafią zdobyć chociażby punktu. Spotkanie zapowiadało się więc więcej niż ciekawie.

Już w piątej minucie pada pierwsza bramka tego meczu. Niefortunnie jak się okazało piłkę do własnej bramki skierował Marcin Gołąb. Stracona bramka podziałała mobilizująco na przyjezdnych. Zazębiające się akcje graczy z Bestwiny przyniosły efekt w dwudziestej piątej minucie kiedy to Łysonia pewnym strzałem pokonał Mateusz Droździk. Mimo kilku okazji po jednej jak i drugiej stronie wynik nie uległ zmianie i na przerwę oba zespoły schodziły z remisem 1-1.

Druga odsłona meczu przypominała pojedynek Dawida z Goliatem. Goście grali mądrzej i z minuty na minutę zyskiwali optyczną przewagę. Mimo przewagi w posiadaniu piłki i większej ilości akcji to gospodarze w osiemdziesiątej minucie meczu wychodzą ponownie na prowadzenie. Piłkę do bramki Kudysa pakuje Damian Stawicki i Skałka prowadzi 2-1! Po strzelonym golu świetną okazję na dobicie rywali miał jeden z graczy Skałki jednak gola nie było!  Dwie piłkarskie prawdy tego popołudnia sprawdziły się w dobitny sposób. Prowadzenie 1-0 to żadne prowadzenie i niewykorzystane sytuacje się mszczą! Tak też się stało. Po wrzutce w pole karne Skałki najlepiej w polu karnym odnalazł się wprowadzony w drugiej połowie Artur Sawicki i celną główką dał remis 2-2 ekipie z Bestwiny. Remisem zakończył się ostatni w tym sezonie mecz Skałki na własnym obiekcie!

Już w środę 11.11. 2015 r. o godzinie 13:00 Metal – Skałka uda się na derbową potyczkę z UKS Maksymilian Cisiec. Derby gminy Węgierska Górka! Każdego kibica zapraszamy na to spotkanie! Każdy kibic wie, że derby rządzą się swoimi prawami więc nie może nikogo zabraknąć! Zapraszamy!