Bez komentarzy

W sobotnie popołudnie, na stadionie w Węgierskiej Górce, miejscowy Metal - Skałka podejmował LKS Bestwina.

W ligowej tabeli wyżej przed czternastą kolejką plasowali się goście, którzy do Węgierskiej Górki przybili z zamiarem zdobycia kolejnego kompletu punktów. Z identycznym  zamiarem do spotkania podeszli gospodarze, którzy od trzech kolejek nie potrafią zdobyć chociażby punktu. Spotkanie zapowiadało się więc więcej niż ciekawie.

Już w piątej minucie pada pierwsza bramka tego meczu. Niefortunnie jak się okazało piłkę do własnej bramki skierował Marcin Gołąb. Stracona bramka podziałała mobilizująco na przyjezdnych. Zazębiające się akcje graczy z Bestwiny przyniosły efekt w dwudziestej piątej minucie kiedy to Łysonia pewnym strzałem pokonał Mateusz Droździk. Mimo kilku okazji po jednej jak i drugiej stronie wynik nie uległ zmianie i na przerwę oba zespoły schodziły z remisem 1-1.

Druga odsłona meczu przypominała pojedynek Dawida z Goliatem. Goście grali mądrzej i z minuty na minutę zyskiwali optyczną przewagę. Mimo przewagi w posiadaniu piłki i większej ilości akcji to gospodarze w osiemdziesiątej minucie meczu wychodzą ponownie na prowadzenie. Piłkę do bramki Kudysa pakuje Damian Stawicki i Skałka prowadzi 2-1! Po strzelonym golu świetną okazję na dobicie rywali miał jeden z graczy Skałki jednak gola nie było!  Dwie piłkarskie prawdy tego popołudnia sprawdziły się w dobitny sposób. Prowadzenie 1-0 to żadne prowadzenie i niewykorzystane sytuacje się mszczą! Tak też się stało. Po wrzutce w pole karne Skałki najlepiej w polu karnym odnalazł się wprowadzony w drugiej połowie Artur Sawicki i celną główką dał remis 2-2 ekipie z Bestwiny. Remisem zakończył się ostatni w tym sezonie mecz Skałki na własnym obiekcie!
   
Już w środę 11.11. 2015 r. o godzinie 13:00 Metal – Skałka uda się na derbową potyczkę z UKS Maksymilian Cisiec. Derby gminy Węgierska Górka! Każdego kibica zapraszamy na to spotkanie! Każdy kibic wie, że derby rządzą się swoimi prawami więc nie może nikogo zabraknąć! Zapraszamy!

 
Dla WG Media - Paweł Jurasz.

Udostępnij Drukuj E-mail