TS Metal Węgierska Górka i LKS Magura Bystra.
Bez komentarzy

 

Piłkarska wiosna w B- klasie Żywiec zawitała wreszcie do Węgierskiej Górki.

Pomimo padającego deszczu a momentami śniegu, na boisko punktualnie o godzinie 11 wybiegli gracze TS Metal Węgierska Górka i ich rywale LKS Magura Bystra. Faworytem wydawali się być gospodarze, jednak przyjezdni nie zamierzali się tylko bronić i od początku spotkania grali jak równy z równym z trzecią siłą B- klasy. Groźne ataki z obu stron kończyły się strzałami, z którymi nie mieli problemów bramkarze lub były niecelne. 35’ przynosi bramkę! Kuś zagrywa w pole karne do Tomka Pękali a ten bez zastanowienia kopnął w stronę bramki. Co prawda bramkarz przyjezdnych złapał piłkę, ale ta w niefortunny sposób wpada do bramki i radość z gola wczorajszego jubilata kończącego dwudzieste piąte urodziny była jak najbardziej uzasadniona. Szczęście sprzyja lepszym i na przerwę ekipa TS Metal schodziła z jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Gospodarze atakowali a przyjezdni świetnie się bronili. Mimo kilku dogodnych sytuacji wypracowanych przez gospodarzy dzisiejszego spotkania i naporze przyjezdnych w ostatnich akcjach meczu wynik nie uległ zmianie i trzy oczka zasłużenie pozostały w Węgierskiej Górce. Pół żartem pół serio strzelec jedynego gola nie mógł sobie jak i swojej drużynie podarować lepszego prezentu jak strzelić gola za trzy punkty!
Po zeszłotygodniowej wygranej z LKS Juszczyna 2-3 i dzisiejszym zainkasowaniu trzech punktów TS Metal na dobre włączył się do walki o A- klasę. W tej batalii liczą się jeszcze Orzeł Łękawica i FKS Rychwałd. Tylko seryjne zdobywanie punktów przybliży drużynę prowadzoną przez Roberta Sołtyska do awansu. Dziś widać było zaangażowanie każdego zawodnika i zgranie zespołu.
Kolejny mecz TS Metal rozegra już w najbliższą niedzielę a ich rywalem na stadionie w Węgierskiej Górce będzie LKS Korbielów. Początek meczu o godzinie 11!

Dla WGmedia.eu
 

Paweł Jurasz

 

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail