Wiadomości sportowe.
Bez komentarzy

  

Doskonała passa meczów bez porażki dla TS Metal Węgierska Górka zakończona!

Pogromcą, który powalił na kolana podopiecznych Roberta Sołtyska jest LKS Beskid Kocierz! Przyjezdni mogą chwalić się swoistym patentem na drużynę z Węgierskiej Górki! W trzech ostatnich spotkaniach między tymi drużynami zawsze komplet punktów zgarniał klub z Kocierza! Stosunek bramek również przemawiał za dzisiejszymi rywalami wynosząc 8-15. 

Dzisiejszy mecz był tym z rangi o przysłowiowe „sześć punktów”. Jeśli Metal nie wygra, ograniczy swoje szanse na awans. Przy korzystnym wyniku dla FKS-u Rychwałd, wicelider ucieknie na 5 oczek i raczej strata ta będzie nie do odrobienia. Nie takie rzeczy widziała piłka! Kibice wierzą do końca a dopóki piłka w grze... wszystko jest możliwe! Spotkanie rozpoczęte kilka minut po godzinie 11 od początku nie układało się po myśli gospodarzy. Już po kwadransie przyjezdni prowadzili 0-3!! Kibice zgromadzeni na trybunach zaczęli łapać się za głowy, bo od dawna nie widzieli bezradnych <dosłownie> graczy TS Metal! 21’ przynosi kolejnego gola tym razem na 0-4! Trzecia siła B-klasy nie składała broni, ale jak się wali to wszystko! 23’ gry to czerwona kartka dla Tomasza Pękali i jasnym się stało, że w tym spotkaniu nic złego nie stanie się już przyjezdnym z Kocierza! Świetnie zaczęła się natomiast druga odsłona, kiedy to Marek Pawlus znalazł wreszcie sposób na świetnie dysponowanego tego dnia Radosława Cygonia! Wynik 1-4 nie utrzymał się zbyt długo! Grający z przewagą jednego zawodnika gracze Beskidu kontynuowali punktowanie Metalu i po godzinie gry prowadzili 1-7! Rozmiary porażki zmniejszył Maciej Kania ale tuż przed końcem spotkania jeden z zawodników z Kocierza strzelił bramkę ustalającą wynik spotkania na 2-8! 

W tym spotkaniu było wszystko, po co prawdziwy kibic przychodzi na boisko. Grad goli, sportowa złość i pogoń mimo gry w osłabieniu za korzystnym wynikiem. Czerwona kartka i niewykorzystany rzut karny, to wszystko zobaczyli dziś kibice zgromadzeni na stadionie w Węgierskiej Górce! Okazja na rehabilitację gracze TS Metal będą mieli już w najbliższą niedzielę, kiedy to na stadionie w Łękawicy podejmą lidera rozgrywek! Gdzie i kiedy się odbudować jak nie w meczu tak wielkiej rangi? Kiedy lider poczuje gorycz porażki jak nie w niedzielę z podrażnioną wysoką porażką trzecią drużyną B- klasy?


Dla WGmedia.eu
Paweł Jurasz

Udostępnij Drukuj E-mail