Bez komentarzy

 

6 maja na Starym Zamku w Żywcu podczas Gali Sportu Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor

 i Starosta Żywiecki Andrzej Kalata wręczyli nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe zawodnikom, trenerom i działaczom za całokształt pracy na rzecz sportu. Wśród nagrodzonych sportowców znaleźli się przedstawiciele różnorodnych dyscyplin zarówno letnich, jak i zimowych. 

W gronie wyróżnionych osób znaleźli się również zawodnicy Klubu Sportowego Halny Węgierska Górka. 

 

Poznajmy ich:

 

Mirosław Dziergas - uhonorowany pamiątkowym dyplomem; jego działalność i sukcesy sportowe przyczyniają się do promocji naszego powiatu.  Na co dzień mieszka w Żywcu. Miłośnik gór i biegów górskich. Dyrektor Półmaratonu Żywieckiego. Bez jego zaangażowania ta z roku na rok ciesząca się coraz większą popularnością impreza przyciąga biegaczy nie tylko z całej Polski, ale i z Kenii, Litwy i Hiszpanii. W 2015 roku zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Masters w Biegu Górskim na Pilsko. Zwycięzca w kategorii Masters w Pucharze Polski w Skyrunningu w Zakopanem. Nieobce jest mu również bieganie po schodach. W czasie wyścigu na ostatnie piętro Hotelu Altus w Katowicach zajął II miejsce w kategorii Masters. 

 

 

 

Zdj. Ewa Jeremicz

 

 

Jacek Michulec - podczas Gali Sportu nagrodzony nagrodą indywidualną III stopnia. Ultramaratończyk, biegacz górski. Spektakularny sukces odniósł w Ultramaratonie Górskim w Krynicy na dystansie 100 km; 2 miejsce w tym biegu pozwala mu się poszczycić tytułem Wicemistrza Polski. Zajął 2 miejsce w Biegu Rzeźnika - ultramaratonie górskim rozgrywanym na bieszczadzkich szlakach. Dwukrotny Zwycięzca Ultramaratonu Chudy Wawrzyniec (87 km). Zwycięzca VI Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych w Limanowej. 

 

 

 

Zdj. Ewa Jeremicz

 

 

Nagrody wręczali m. in Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor i Starosta Żywiecki Andrzej Kalata.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Ewa Jeremicz

Udostępnij Drukuj E-mail