Bez komentarzy

 

W niedzielne popołudnie na stadionie w Zarzeczu spotkały się w walce o ostatnie w tym sezonie trzy punkty drużyny miejscowego Jeziora Żywieckiego i TS Metal Węgierska Górka!

Mimo, że karty w Żywieckiej klasie B już dawno zostały rozdane wciąż były zespoły walczące o przysłowiowe „pudło”. Metal musiał co najmniej zremisować, aby być pewnym trzeciej lokaty na koniec sezonu. Kalkulowanie nie wchodziło w grę i od początku spotkania widać było, której drużynie bardziej zależy na zdobyciu kompletu punktów. Mimo padającego deszczu, który zaczął padać niemal równo z pierwszym gwizdkiem arbitra to goście lepiej radzili sobie na śliskiej i nierównej murawie. Zwieńczeniem kolejnych akcji kapitalny gol grającego trenera Roberta Sołtyska, który fantastycznym strzałem pod poprzeczkę zza linii pola karnego otworzył wynik spotkania. W kolejnych minutach jak i w drugiej połowie kości trzeszczały i to dosłownie. Jeszcze w pierwszej połowie po walce o piłkę między jednym z naszych zawodników a bramkarzem rywali to ten drugi doznał groźnej kontuzji i musiał opuścić boisko. Spornych sytuacji, a momentami wręcz bardzo niegrzecznych zagrań gospodarzy wobec gości było więcej! Dziwnym dla każdego kibica był fakt, że po bezpardonowym ataku na Dawida Marszałka zawodnik gospodarzy obejrzał zaledwie żółty kartonik! Wracając do przyjemnych dla oka chwil po godzinie gry do remisu pięknym strzałem przy słupku jeden z graczy gospodarzy doprowadza do remisu. Podrażnieni stratą gola i faktem, że w bramce rywala stał gracz nominalnie grający w polu, goście dążyli do strzelania decydującej bramki! Stało się to za sprawą pięknej, bo tylko takie bramki oglądali kibice w Zarzeczu! Jej autorem Damian Cieślar, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kapitalnym atomowym uderzeniem głową zmieścił piłkę w siatce! Do końca spotkania wynik się nie zmienił i gracze TS Metal pożegnali sezon i swoich najwierniejszych kibiców zwycięstwem! Sezon zakończony na trzecim stopniu podium napawa optymizmem przed nowym sezonem. Śmiem twierdzić, że przyszły sezon należeć będzie do ekipy z Węgierskiej Górki!

Drużynie TS Metal gratuluję wywalczenia trzeciego miejsca! Mimo, że to nie Ekstraklasa, to gra w B- klasie wstydu nie przynosi a właśnie ta liga ma swój urok i rządzi się swoimi prawami. Zatem do usłyszenia w przyszłym sezonie!

Dla WGmedia.eu 

red. Paweł Jurasz

 

Udostępnij Drukuj E-mail