Bez komentarzy

Na półmetku wakacji zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina wybrali się nad Bałtyk, aby tam wystartować w kolejnej edycji Maratonów Lang Team. Młodzi zawodnicy wrócili z Krokowej z tarczą.

Kolejny bardzo dobry występ zawodników UKS-u Masyw Cięcina stał się faktem. Gdy większość uczniów odpoczywa młodzi zawodnicy cięcińskiego klubu pojechali do oddalonej o 667 km Krokowej, aby wystartować w Maratonie Rowerowym LangTeam.

Trasa, którą w tym roku przygotowali organizatorzy, była zróżnicowana technicznie. Łatwiejszy początek i dojazd do mety w środkowej części zmieniał się w trudną technicznie trasę z licznymi podjazdami i zjazdami. Poprowadzona wokół Góry Zamkowej i zbiornika największej w Polsce elektrowni szczytowo-pompowej trasa wymagała od zawodników dobrego przygotowania kondycyjnego oraz skupienie i umiejętności technicznych. Najkrótszy dystans – MINI – w tym roku liczył 31 km. Najszybszy zawodnik na przejechanie tego odcinka potrzebował godzinę i siedem minut. Najszybszy zawodnik UKS-u Masyw Cięcina na metę dotarł piec minut później.

 

 

Drugi raz na podium

Śmiało można powiedzieć, że passę czwartych miejsc Tomek ma już za sobą. Zawodnik UKS-u Masyw Cięcina drugi raz w tym sezonie stanął na podium zawodów organizowanych przez Czesława Langa. Tomek na metę dotarł, jako trzydziesty zawodnik Open oraz drugi zawodnik kategorii M-1. Na trasie spędził godzinę i dwanaście minut, tracąc do zwycięzcy kategorii M-1 dwie minuty. Warto dodać, że w ramach maratonu w Krokowej organizowane były również Mistrzostwa Polski Ochotniczych Straży Pożarnych w maratonie rowerowym o Puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP. W tej klasyfikacji Tomek również znalazł się na drugim stopniu podium.

 

 

Zadomowili się w dziesiątce

Już od kilku startów zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina kończą zmagania w pierwszej dziesiątce swojej kategorii wiekowej. Nie inaczej było podczas maratonu w Krokowej. Rafał Loranc do mety dotarł, jako siódmy zawodnik kategorii M-1 (1:15:55), a Dominik Caputa ukończył rywalizację na dziewiątym miejscu (1:20:15). Dobry start zaliczył również Kuba Ficoń, który w swojej kategorii wiekowej (M-2) uplasował się na 22 miejscu (1:23:58).

 

 

Za miesiąc Dąbrowa

We wrześniu zawodników UKS-u Masyw Cięcina czeka start w Dąbrowie Górniczej, gdzie rozegrana zostanie kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team.

Wszystkim zawodnikom reprezentującym UKS Masyw Cięcina gratulujemy rezultatów osiągniętych w Krokowej i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych startach!

Źródło: www.masyw.beskidy.info.pl

Autor: Izabela Dyrlaga

Udostępnij Drukuj E-mail