To zależy od mieszkańców. 14 września od godz. 17.00 na placu przy starej szkole w Rycerce Górnej Kolonii zebrali się mieszkańcy, by rozmawiać z wójtem i sołtysem na temat losu budynku starej szkoły.

Po obejrzeniu budynku od wewnątrz odbyła się trzygodzinna burza mózgów na pobliskim placu zabaw.

- Góra budynku jest zamieszkała i tylko dzięki temu jeszcze się nie rozpadł oraz nie został zdewastowany. Na dole są 4 sale i kuchnia. To ciekawy obiekt, który należy zagospodarować. Zagospodarowaniem jest również potencjalna sprzedaż. Jeżeli ktoś ma pomysł, by ten budynek ożył, to zapraszamy do dyskusji. Budynek musi sam na siebie zarobić, to jest podstawa. Podział działek i sprawy własnościowe są uregulowane. To budynek mieszkańców Kolonii, przez nich był budowany i to mieszkańcy powinni zdecydować, co z nim zrobić.  Chciałbym, by dobrze służył mieszkańcom Kolonii. Czas najwyższy, bo obiekt nieużywany niszczeje - mówił wójt Kazimierz Fujak.

- Nie jesteśmy Wisłą, ani Szczyrkiem, niemniej potencjał mamy ten sam. Budynek musiałby być tak wykorzystany, by zarabiał sam na siebie przez cały rok. Warto zauważyć, że budynek starej szkoły jest bardzo dużym kapitałem dla stowarzyszenia. Wiele stowarzyszeń z miast nie ma swoich budynków. Poprowadzę w Rycerce cykl spotkań, by mieszkańcy poznali zasoby i odkryli swój potencjał, sięgnęli do korzeni i historii, uwierzyli w siebie i swoje możliwości, poznali zasady tworzenia stowarzyszenia i pozyskiwania środków z różnych projektów oraz programów. Możliwy jest również wyjazd studyjny, by dotknąć na żywo innych pomysłów ludzi w innych częściach kraju, którym udało się swoje marzenia zrealizować - mówiła na spotkaniu Pani Paulina Białek z Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Kolejne spotkanie z Panią Paulina Białek z Żywieckiej Fundacji Rozwoju odbędzie się w 26 września godz. 17.00 (poniedziałek) w Rycerce Kolonii. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych do działania z całej wsi i nie tylko. Kolejne spotkania pokażą, czy warto działać.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły