Bez komentarzy

Trwa dalej batalia o S1. Pojawiły się niepokojące informacje, które dla wielu mieszkańców oznaczać mogą tylko jedno: Węgierską Górkę i część Milówki może czekać lokalny dramat drogowy. Wzmożony ruch, hałas, niszczenie drogi, brak bezpieczeństwa pieszych.

Prawdopodobnie już w listopadzie 2016 roku przez tereny gminy Węgierska Górka byłą drogą powiatową DP1435 – obecnie stanowiącą część odcinka drogi S1 - zostanie uruchomiony ciężki międzynarodowy ruch samochodowy. W związku z zaistniałą sytuacją można podpisywać się pod protestem, który zostanie w najbliższym czasie skierowany do najwyższych władz Polski i Unii Europejskiej. Ponadto w razie negatywnego scenariusza i uruchomienia ciężkiego międzynarodowego ruchu samochodowego przez teren Węgierskiej Górki, władze lokalne będą apelować do mieszkańców o wzmożenie protestów z blokowaniem drogi włącznie.

Wójt Gminy Węgierska Górka poniżej przedstawia pismo Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa stanowiące odpowiedź na swoje pismo z dnia 5 września 2016 dotyczące budowy drogi ekspresowej S69 (S1) Bielsko - Biała - Żywiec – granica państwa: odcinek Przybędza – Milówka tzw. „Obejście Węgierskiej Górki”. Jednocześnie Wójt Gminy podkreśla, iż inwestycja ta ma znaczenie międzynarodowe i ponadregionalne. Jednocześnie warto zaznaczyć, że już w chwili obecnej ruch samochodowy przez Węgierską Górkę jest znaczny, a skierowanie na przełomie roku ciężkiego, międzynarodowego ruchu samochodowego na odcinek tej drogi, spowoduje nie tylko ogromne niezadowolenie mieszkańców, ale i liczne protesty.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły