Bez komentarzy

VI Kongres Małych i Średnich przedsiębiorstw to około 7000 zarejestrowanych uczestników, kilkuset gości zagranicznych, 120 wystawców na Targach Biznes Expo. Podczas 3 dni Kongresu odbyło się ponad 80 sesji, paneli, spotkań i wydarzeń towarzyszących, z których zdecydowana większość cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a na wielu liczba chętnych przewyższała liczbę miejsc. Wśród najpopularniejszych były sesje o tematyce IT, zwłaszcza prowadzone przez technologicznych gigantów z USA: Facebook i Google. Oprócz tego zainteresowaniem cieszyły się: panel o pomocy prawnej dla przedsiębiorców, sesje poświęcone ekonomii współdzielenia, górnictwu z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorstw, metropoliom, smart city, bezpieczeństwu biznesu w świecie Internetu i nowych technologii, firmom rodzinnym czy szkolnictwu zawodowemu. Równie wysoka frekwencja była na sesjach poświęconych sektorowi kosmicznemu w Polsce oraz problemu jakości powietrza w miastach. Wyjątkowym wydarzeniem, odbywającym się już po raz czwarty, była sesja Sejmiku Województwa Śląskiego.

Kongresowi towarzyszyły Targi Biznes Expo, które zgromadziły ponad 120 wystawców z Polski i zagranicy. Dużym zainteresowaniem, obok ofert wystawców z różnych branż, cieszyły się wykłady ekspertów z zakresu marketingu, sprzedaży i HR.

Organizatorem wydarzenia byli: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Gospodarzem Miasto Katowice, zaś współgospodarzami Wojewoda Śląski, Województwo Śląskie, Województwo Małopolskie i Metropolia Silesia. Główny Partnerem Merytorycznym wydarzenia była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Byliśmy także my - WGmedia.eu.

Zdjęcia Magdalena Sporek

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły