Trwa kampania społeczna „Rok pieszego 2016”. Realizując jej założenia żywieccy policjanci odwiedzają uczniów w Żywcu i w powiecie, ucząc ich bezpiecznego korzystania z dróg. Jednocześnie w ramach kampanii policjanci przypominają dzieciom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesiennym i zimowym.

W miniony wtorek 25 października policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili przedszkolaków w Ujsołach. Jak być bezpiecznym na drodze? Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? I jak wezwać pomoc, gdy dzieje się coś złego? Wiedzę o tych zachowaniach w formie zabawy przekazali policjanci przedszkolakom z Ujsół. Na koniec dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, ze będą przestrzegać zasad ruchu drogowego. Dużo emocji wywołała wśród dzieci możliwość przymierzenia policyjnego wyposażenia. Miłym akcentem edukacyjnego spotkania były również wspólne zdjęcia.  Policjantom towarzyszył gość specjalny akcji „Rok Pieszego 2016” – maskotka śląskiej policji „Sznupek”. Przyjaciel dzieci przyszedł na świat w 2003 roku w Katowicach, a jego wizerunek był wynikiem prac konkursowych dzieci. Swoje imię dostał od policyjnego psa. 

To nie jedyne odwiedziny „Sznupka” w placówkach edukacyjnych Żywiecczyzny. W ubiegłym tygodniu 20 października była realizowana akcja „Rok Pieszego 2016” w Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce. Spotkanie obejmowało część teoretyczną – jej głównym motywem było bezpieczeństwo na drogach – oraz praktyczną. Ze starszymi uczniami policjanci rozmawiali na temat konsekwencji prawnych, finansowych i zdrowotnych zdarzeń drogowych. Podkreślali również odpowiedzialność każdego uczestnika ruchu drogowego zarówno za siebie, jak i za innych użytkowników dróg. Na koniec spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły