Bez komentarzy

Magdalena Sporek: Jaka kadra prowadzi UKS Orlik w Rajczy?

Damian Kaźmierczak: - Do kadry prowadzącej treningi z zawodnikami UKS ORLIK Rajcza należą Damian Kaźmierczak i Seweryn Bogdał. Obaj ukończyliśmy wychowanie fizyczne, którego uczymy w szkole. Posiadamy również licencje trenera UEFA B. Prace w swojej specjalizacji zaczęliśmy zaraz po ukończeniu studiów. Ja dodatkowo zajmuję się szkoleniem młodzieży w klubie LKS Soła Rajcza.

 

Od kiedy działa UKS Orlik Rajcza? Z jakich programów korzystacie?

- UKS Orlik Rajcza został wpisany do rejestru prowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Żywcu w dniu 27 stycznia 2015 r. Klub opiera swoja działalność przede wszystkim na społecznej pracy swoich członków sympatyków futbolu. Jako Prezes pragnę podziękować wszystkim rodzicom, którzy byli i tym którzy nadal z nami są, za wspólną pracę nad rozwojem naszego naszym stowarzyszenia. To między innymi dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy powstać. A jesteśmy naprawdę prężnie rozwijającą jednostką sportową. Bez Was na pewno byśmy tego nie dokonali. Dziękuję bardzo.

Klub korzysta corocznie z programu współpracy Gminy Rajcza z organizacjami pozarządowymi. Uzyskuje również wsparcie od prywatnych sponsorów.

Fot. Kasia

Jakie nabory prowadzicie aktualnie i w jakim przedziale wiekowym?

- Nabór prowadzony jest przez cały rok, jedynie z kampanią informacyjną w tym temacie ruszamy zawsze we wrześniu. W chwili obecnej prowadzimy podział na trzy grupy wiekowe z następujących roczników:

2004-2005

2006-2007

2008-2009

Planuje się stworzenie czwartej grupy celem podziału dzieci na mniejsze grupy, z którymi prowadzone są treningi i będą to roczniki 2009-2011

Jeśli dziecko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, wówczas rodzic lub opiekun podczas jednego z treningów powinien skontaktować się z trenerem prowadzącym zajęcia, celem doboru odpowiedniej grupy treningowej dla dziecka. Dziecko przez pierwszy miesiąc może uczestniczyć w treningach na zasadzie zapoznania się z grupą i prowadzonymi zajęciami. Jeśli po tym czasie stwierdzi, że te zajęcia są właśnie dla niego, rodzic składa deklaracje członkostwa i dziecko staje się pełnoprawnym zawodnikiem Klubu.

Klub prowadzi zajęcia dotyczące nauki gry w piłkę nożną, oraz w okresie zimowym dodatkowo dla chętnych również naukę jazdy na nartach i snowboardzie.

 

Jakie nagrody, osiągnięcia, wyróżnienia, puchary, dyplomy, zdobyli przez lata pracy Wasi podopieczni?

- Nasi podopieczni mają na swoim koncie: 2 miejsce w turnieju o Puchar Prezesa Okręgu Żywieckiego 2015 r., I miejsce Ligii Młodzików w sezonie 2015/2016, tegoroczny Puchar Tymbarku U-10, U-12 dojście do półfinałów Powiatowych, 1 miejsce w turnieju z Okazji Dnia Dziecka i 1 miejsce turnieju piłki nożnej w Ujsołach.

 

Jaki mecze, wydarzenia, wyjazdy integracyjne planowane są w najbliższym czasie przez UKS Orlik Rajcza?

- Planujemy cykliczne wyjazdy na mecze TS Podbeskidzia na stadion w Bielsku-Białej, Orlikowy dzień dziecka, wyjazdy na basen, narty, udziały w rozgrywkach ligowych i licznych turniejach.

W najbliższym czasie znów wybieramy się, aby kibicować Podbeskidziu. W planach mamy organizacje wyjazdu treningowego oraz udział w pięciodniowym turnieju Tatry Cup.

 

Co trzeba zrobić, by dołączyć do UKS Orlik Rajcza? Czy trzeba przechodzić jakieś badania, testy?

- Przede wszystkim trzeba przyjść na trening i spróbować swoich możliwości na kilku zajęciach. Kolejnym krokiem to systematyczne chodzenie na treningi i aktywne uczestnictwo w naszych wydarzeniach Orlikowych. My proponujemy różnorodne formy aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności poszczególnych członków naszego kluby, ukierunkowaną na zajęcia z piłki nożnej.

Jeśli chodzi o badania lekarskie to przechodzą je zawodnicy biorący udział w rozgrywkach ligowych i badania takie organizuje Klub.

 

W jakie dni odbywają się treningi?

W każdy wtorek w godz. Od 16.00-17.30 gr. I 17.30- 19.00 gr. II, we czwartek w godz. Od 16.00 – 17.30 gr. III 17.30 – 19.00 gr I-II, w sobotę w godz. 16.00- 17.30 gr. III.

Udostępnij Drukuj E-mail