Bez komentarzy

Biblioteka to już nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książkę, to miejsce wielu działań. Gminna Biblioteka Publiczna w Ujsołach jako jedyna na Podbeskidziu posiada Pracownię Orange otwartą w 2012r z grantu Fundacji Orange. Zajęcia dla dzieci, gry i zabawy, konferencje oraz spotkania to tylko niektóre działania mające miejsce w pracowni.

Już dziś mogą pochwalić się kolejnym pozyskanym grantem z Fundacji Orange na kwotę. 3000 zł - tym razem na zajęcia dla osób dorosłych, które ruszą już w grudniu.

Celem programu grantowego jest:

- rozwój społeczności lokalnych poprzez włączenie w działania Pracowni Orange mieszkańców i podnoszenie ich kompetencji,

- wdrażanie innowacyjnych projektów wykorzystujących Internet i nowe technologie komunikacyjne jako narzędzia wspierające zaangażowanie mieszkańców lokalnych społeczności,

- promocja działań Pracowni Orange w miejscowości, w której została utworzona.

Projekt odpowiada na potrzebę poznania nowatorskich form artystycznych, poszerzenia horyzontów oraz umiejętności w zakresie wykorzystania innych niż tradycyjnie nam znane metod zdobnictwa. W roku ubiegłym, prowadzone były warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem w terenie tabletów. Zarówno zajęcia jak i tablety sfinansowane zostały z dwóch różnych projektów. Chcielibyśmy wesprzeć i wykorzystać kreatywność osób dorosłych oraz dać im możliwości do działania, rozmowy, osobistych relacji. Projekt pozwoli także na przeprowadzenie zajęć z wykorzystaniem Internetu oraz nowych technologii komunikacyjnych. Wykorzystując Internet oraz prace, które zostaną wykonane na zajęciach artystycznych pokażemy uczestnikom, że są programy, w których można tworzyć ciekawe rzeczy.

Monika Zoń

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły