Bez komentarzy

W Przedszkolu Językowym English House w Rajczy realizowany jest program wychowania przedszkolnego pt. „Wielointeligentne Odkrywanie Świata w Przedszkolu”.

Jak powstał ten program i kto jest jego pionierem w Polsce?

19 listopada zespół nauczycieli Niepublicznego Przedszkola Językowego English House miał zaszczyt gościć w swojej placówce w Rajczy Panią Monikę Zatorską.

Pani Monika Zatorska to metodyk, autorka podręczników MEN i założyciel pierwszej szkoły Gardnerowskiej w Polsce oraz pionier przenoszenia koncepcji prof. Howarda Gardnera na Polski grunt.  Program nauczania „Wielointeligentne Odkrywanie Świata” został doceniony i w 2012 roku otrzymał nagrodę ministerialną od Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podczas całodziennego szkolenia nauczyciele doskonalili swój warsztat, poznawali metody pracy według teorii Gardnerowskiej, wszystko po to, aby jeszcze efektywniej pracować z dziećmi, wyzwalać ich naturalny potencjał do nauki oraz kreować wewnętrzną motywację do odkrywania świata, rozwijając przy tym wszystkie typy inteligencji jakie posiadamy: inteligencję językową, matematyczno-logiczną, wizulano-przestrzenną, przyrodniczą, muzyczną, interpersonalną, intrapersonalną oraz ruchową.

Jak mówią: „Spotkanie z Panią Moniką to niezapomniane godziny współpracy z charyzmatycznym metodykiem - nauczycielem, który zaraża pasją do inteligentnego nauczania i rozwijania dzieci. Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z tak wspaniałą postacią polskiej edukacji, cieszymy się na dalszą współpracę z Panią Zatorską przekształcając nasze przedszkole w pierwsze na Żywiecczyźnie przedszkole Gardnerowskie.”

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły