Bez komentarzy

Z okazji 20. Zbiórki Żywności każdy chętny Polak będzie mógł podzielić się jedzeniem. W ciągu tych 20 lat zebrano 9 milionów ton jedzenia, z którego mogło powstać 18 milionów posiłków dla potrzebujących ludzi. W tym roku w dniach 25-27 listopada Zbiórka Żywności prowadzona będzie w 3500 sklepach, 500 miejscowościach i przez 50 tys. wolontariuszy.

„- W badaniach, które przeprowadziliśmy trzy czwarte Polaków chce się podzielić z innymi tym, co kupią w sklepie. To gigantyczny potencjał życzliwości wobec tych, którzy bez pomocy nie mieliby takiej Wigilii, jak my wszyscy. A przecież mają prawo do takiego samego szczęścia” – podkreśla Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Do specjalnych koszyków ustawionych w supermarketach ze swoich zakupów życzliwym gestem oddać możemy następujące produkty: olej, cukier, mąkę, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy i bakalie.

Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona również w Internecie pod adresem www.charytatywni.allegro.pl – potrwa od 25 listopada aż do 31 grudnia. Wszystkie szczegóły na temat Banków Żywności oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie www.bankizywnosci.pl. Można tam również znaleźć listę sklepów, w których będzie prowadzona zbiórka.

Banki Żywności i ich całoroczną działalność można wesprzeć także wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 73265 koszt 3 zł + VAT.

http://www.bankizywnosci.pl

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły