Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Już po raz XIV Stowarzyszenie Integracyjne "Eurobeskidy" z Łodygowic zorganizowało Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy. Trwającym od 21 do 27 listopada rozgrywkom towarzyszyły ogromne emocje. Turniej Szachowy to nie jedyne przedsięwzięcie stowarzyszenia, bowiem "Eurobeskidy" cyklicznie organizuje zawody sportowe, spotkania aktywizujące młodzież, seniorów i osoby niepełnosprawne.

„Za nami kolejne ważne przedsięwzięcie. W tym „dobrym roku” udało się dokonać wiele dobrego, dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość. Cieszę się, że turniej szachowy w Milówce zgromadził wielu zawodników, którzy rywalizowali na wysokim poziomie. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim sponsorom. W sposób szczególny dziękuję za dofinansowanie, jakie otrzymaliśmy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To znak, że te instytucje rozumieją ideę sportu powszechnego oraz dbają o los osób niepełnosprawnych.” – powiedział nam Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego „Eurobeskidy” Stanisław Handerek.

Odbywający się w Hotelu "Tycjan" turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zawodników, jak i kibiców. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyło 106 zawodników. Liczną 71-osobową grupę stanowili zawodnicy z niepełnosprawnością.

Poziom zawodów był bardzo zadowalający. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim. Jedna gra to było 9 rund, czasami bardzo emocjonujących. Zawodnicy na jedną partię mieli 90 minut do namysłu i tylko 30 sekund na ruch. Obserwuje te zawody od wielu lat i muszę przyznać, że z roku na rok poziom jest coraz wyższy. To również zasługa prężnie funkcjonującej sekcji szachowej, którą mam zaszczyt prowadzić w Stowarzyszeniu Integracyjnym „Eurobeskidy” w kategorii osób pełnosprawnych wygrał nasz zawodnik Kamil Kubica – mówił Jacek Matlak, trener i sędzia ostatnich zawodów.

Rozgrywki szchowe były transmitowane na żywo, dzięki czemu kibice mogli przekonać się, iż ten wyjątkowy turniej to wspólna aktywizacja seniorów, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Warto podkreślić, iż XIV Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy to także okazja do wspólnego spotkania wśród malowniczych krajobrazów Beskidu Żywieckiego.

XIV Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy zakończył się w niedzielę 27 listopada. W ceremonii wręczania nagród udział wzięli: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera, poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny, starosta żywiecki Andrzej Kalata, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor oraz wójt gminy Łodygowice Andrzej Pitera.  Zarząd stowarzyszenia reprezentowali natomiast prezes Stanisław Handerek i vice prezes Dawid Tyc. Turniej ten był jednym z wielu ciekawych i interesujących wydarzeń jakie w tym roku przygotowało Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy”, które świętuje 20-lecie swojej działalności. Turniej dofinansowano ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki.

XIV Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy objęty był patronatem medialnym WGmedia.eu

Zdjęcia: Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

{gallery}ts2016{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły