Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Nie tak dawno pisaliśmy o proteście zainicjowanym przez Komitet Mieszkańców Stacja Żywiecczyzna, a na dziś otrzymujemy sygnały, iż działanie ugrupowania było w pełni uzasadnione i wydaje się być skuteczne. Przypomnijmy - sprawa dotyczy wycofania przez PKP Intercity planowanego pociągu Intercity Inka relacji Lublin - Warszawa - Żywiec - Zwardoń i Zwardoń - Żywiec - Warszawa. Niestety spółka PKP Intercity w ostatniej prawie chwili zmieniła swoje plany, a tym samym wycofała się z uruchomienia planowanego od 11 grudnia składu na Zwardoń. O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy w "Intercity „Inka” jednak nie dla Żywiecczyzny - protest"

Interwencji w sprawie IC Inki podjęła się poseł Małgorzata Pępek.

W odpowiedzi na pismo poseł Małgorzaty Pępek spółka PKP Intercity poinformowała, że planuje uruchomić pociąg od 11 czerwca 2017 roku.

Poza tym spółka PKP IC chce, aby odcinek do Zwardonia został wpisany do programu kolejowego obejmującego dotacje dla pociągów tej spółki z budżetu państwa.

{gallery}i_ka{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły