W tym roku w Beskidzkiej Trójwsi pojawiło się kilka bardzo różniących się od siebie, a zarazem ciekawych propozycji spędzenia okresu Mikołajkowego. Ze względu na poprzedzający 6 grudnia weekend większość okolicznościowych imprez odbywa się nieco wcześniej.

Szczególną Państwa uwagę chciałabym zwrócić na Longbordowe Mikołajki, jakie będą mieć miejsce w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej w sobotę 3 grudnia w godzinach od 14.00 do 16.00. Będzie to niewątpliwie okazja do świetnej zabawy, w programie przewidziano bowiem wiele atrakcji: jazdę na longboardach, ćwiczenia równowagi na balance boardach, zabawy i konkurencje sprawnościowe oraz konkurs rysunkowy dla najmłodszych. Na dzieci i młodzież biorącą udział w wydarzeniu czekają liczne nagrody, w tym ta najbardziej wyjątkowa i cenna zarazem – DESKA LONGBOARDOWA!
Wstęp bezpłatny, udział w konkurencji /zabawie 2 zł., wypożyczenie longboarda 3 zł./30 minut.

Te niezwykłe Mikołajki mają również swój drugi bardzo ważny wymiar. Impreza ma charakter charytatywny, bowiem cały zebrany podczas niej dochód zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym zwierzętom ze Stowarzyszenia Humanitarno-Ekologicznego Dla Braci Mniejszych. Pomóżmy im przetrwać ciężki zimowy czas! Dzięki Waszemu udziałowi w imprezie, jej organizator Fundacja Longboard Kids zakupi karmę i wspomoże porzucone i niechciane zwierzęta.

Spragnionych adrenaliny zapraszamy na II Mikołajkową Grę Otwartą, a więc Paintballa w zimowej odsłonie. Już w najbliższą niedzielę 4 grudnia Base Camp Istebna otwiera się dla osób indywidualnych, chcących wziąć udział w zabawie. Aby zagrać nie potrzebujesz zbierać ekipy - na grę otwartą może zapisać się każdy! Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod nr +48 888 661 794 lub na FB Gra odbędzie się w godzinach od 13.30 do 16.00.

Dzień później, w poniedziałek 5 grudnia, można by rzec Mikołajki etnograficzno-kulturowe. Centrum Pasterskie w Koniakowie zaprasza o godz. 17.00 na Spotkanie Pasterskie na Świętego Mikołaja. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem w dawnych czasach, kiedy gospodarka sałasznicza była w stanie rozkwitu, święto to było przez pasterzy szczególnie celebrowane. W programie prelekcja Małgorzaty Kiereś na temat historii Sałaszu Rzowka, otwarcie Wystawy Historii Istebniańskiego Sałasznictwa oraz muzyka pasterska.

Święty Mikołaj odwiedzi też niektóre nasze restauracje. Już 4 grudnia od 12.00 na drobne upominki liczyć mogą dzieci, które wraz z rodzicami pojawią się na obiedzie lub kolacji w Karczmie Ochodzita, a 6 grudnia niespodzianki czekają na maluchy, które uczestniczyły w niedzielnych zajęciach organizowanych przez Hotel & Restauracja Zloty Groń. O godzinie 16.00 odbędzie się tam spotkanie ze św. Mikołajem, któremu towarzyszyć będą zabawy z Elfem i Śnieżynką.