W miniony poniedziałek 5 grudnia miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora. Na konferencji Burmistrz przedstawił najważniejsze bieżące sprawy dotyczące miasta i mieszkańców:

Już 7 grudnia dzięki inicjatywie Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora, Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury Marka Regla i Dyrektor Biblioteki Samorządowej Heleny Kupczak czeka na uroczyste otwarcie nowej filii biblioteki w Zabłociu. Od następnego dnia natomiast będzie można korzystać z bibliotecznych zbiorów w Klubie Papiernik. Biblioteka będzie czynna w godzinach od 14 do 18.

W Żywcu trwają przygotowania do świąt - żywiecki Rynek w minioną niedzielę - jak co roku - odwiedził Mikołaj. Jednak miasto pamięta także o tych najbardziej potrzebujących: 5 grudnia bowiem w Urzędzie Miejskim trwa wydawanie paczek świątecznych z artykułami spożywczymi. Na rozdanie czeka prawie 800 podarunków. Jak każdego roku - miasto organizuje spotkanie wigilijne w Starym Zamku. W tym roku każdego, kto chce uczestniczyć we wspólnej wigilii zapraszamy o godzinie 11. Od 10 grudnia w Stajni Miejskiej będzie można także odbierać sianko na wigilijne stoły. Najbliższa sobota 10 grudnia to także wcześniej juz planowane uroczyste uruchomienie iluminacji na Ratuszu.

Trwa remont Baru Mlecznego w Żywcu na Osiedlu Parkowym. To ważna inicjatywa, bowiem jeszcze przed świętami odbedzie się uroczyste otwarcie Klubu Seniora i Związku Emerytów i Rencistow.

Ostatni akt wandalizmu, do jakiego doszło na nowym moście w Żywcu sprawił, iż w tym właśnie miejscu wkrótce zostaną zainstalowane dwie kamery.

5 grudnia - to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - z tej okazji w godzinach popołudniowych Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor odwiedzi wolontariuszy działających w Stajni Miejskiej. Wcześniej jednak Burmistrz weźmie udział w spotkaniu z Premier Szydło w Bielsku - Białej - głównym tematem spotkania będzie „obejście Węgierskiej Górki” oraz reforma edukacji.

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły