Bez komentarzy

Tak brzmi tytuł wystawy, która w założeniu ma prezentować wspomnienia, anegdoty oraz wydarzenia lokalne dotyczące zarówno Miasta, jak i Browaru. Na wspólny projekt tworzenia wystawy zaprasza Koalicja Marek Ziem Górskich. W imieniu organizatorów zachęcamy do aktywnego włączenia się w organizację wystawy - zapraszamy do przesyłania wspomnień łączących Miasto z marką Żywiec.

Nasze miasto już od 160 lat związane jest z Browarem Żywieckim i znaną na całym świecie marką piwa, która znacząco zapisała się w procesie budowy tożsamości lokalnej Żywca, a istniejące od kilku lat Muzeum Browaru Żywiec doskonale pokazuje przełomowe i kluczowe momenty we wspólnej historii Miasta i Browaru. Jednak pragniemy udoskonalić tę historię i wzbogacić ją  o osobiste wspomnienia dotyczące bezpośrednio mieszkańców, jak i być może nawet historie przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Dlatego też w imieniu organizatorów zwracamy do mieszkańców Żywca z prośbą o pomoc w odtworzeniu naszej wspólnej historii.  Zachęcamy do przesyłania spisanych wspomnień, anegdot, fotografii, pamiątek, czy eksponatów związanych z historią miasta i Browaru Żywieckiego. Zebrane materiały zostaną zaprezentowane na wystawie „W Żywcu o Żywcu” podczas jej oficjalnego otwarcia w pierwszym kwartale 2017 r. w Starym Zamku, a następnie kolejno w Muzeum Miejskim w Żywcu, w Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej, w Miejskim Centrum Kultury oraz w holu Urzędu Miejskiego w Żywcu.

Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach projektu „W Żywcu o Żywcu – nasza tożsamość i tradycja” dofinansowanego w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Materiały wraz z podpisanym formularzem zgłoszeniowym dostępnym w załączniku należy dostarczyć w terminie do 16 stycznia 2016 r.:

pocztą tradycyjną lub osobiście do Sekretariatu Urzędu Miejskiego, Rynek 2, 34-300 Żywiec, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 16:00; przesyłka z dopiskiem „W Żywcu o Żywcu”

pocztą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Koalicja Marek Ziem Górskich telefonicznie pod nr tel. + 48 666-239-534 lub 33/475 42 47 oraz e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły