Wspólny opłatek, wieczerza wigilijna i kolędowanie - samotni i ubodzy mogą w święta liczyć na pomoc ze strony władz miasta Żywca. W Żywcu bowiem 24 grudnia zaplanowano wigilię dla osób potrzebujących.

W Żywcu pamięta się o osobach uboższych i szczególnie potrzebujących pomocy także w ten wyjątkowy grudniowy dzień. W dniu wigilii Bożego Narodzenia Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Greń zapraszają osoby samotne oraz znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej na uroczyste spotkanie wigilijne z udziałem ks. Proboszcza Grzegorza Gruszeckiego z Parafii NNMP. Spotkanie odbędzie się w Starym Zamku w Żywcu przy ul. Zamkowej 2 o godzinie 11.

Ale nie jest to jedyna pomoc skierowana ze strony władz Miasta Żywca dla osób pozostających w trudnej sytuacji materialne, Od 7 grudnia bowiem w Urzędzie Miejskim wydawane sa paczki. Do tej pory wydano ich ponad 1000.  W paczkach znalazły się artykuły spożywcze, które z pewnością wzbogacą świąteczny stół.

„Chcemy, by w każdym żywieckim domu święta były radosne, by ludzie chociaż na chwilę mogli zapomnieć o trudach dnia codziennego. Przede wszystkim nigdzie nie powinno zabraknąć jedzenia. Stąd też pomysł na paczki z żywnością, który w naszym mieście realizowany jest już od kilku lat. Osoby obdarowane są niezwykle wdzięczne za tę pomoc” - mówi Antoni Szlagor, burmistrz Żywca. O wdzięczności najlepiej świadczy księga pamiątkowa, gdzie obdarowani mogą wpisać kilka słów od siebie. To słowa pełne wzruszeń, życzliwości i ciepła.

Udostępnij Drukuj E-mail