To już ostatnie chwile przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze zakupy dla tych, którzy nie zdążyli zaopatrzyć się w potrzebne na święta produkty, choinka i... wkrótce zaczniemy wyglądać pierwszej gwiazdki.

Zanim jednak to nastąpi - by wszystko odbyło się zgodnie z tradycją - zachęcamy do odwiedzenia Stajni Miejskiej w Żywcu. Nieodłącznym elementem polskiego stołu wigilijnego jest wkładane pod obrus siano. Żywiecką tradycją stała się możliwość nieodpłatnego zabrania siana na stół wigilijny ze Stajni Miejskiej. Siano jest już wydawane.

„Możliwość zabrania siana ze Stajni Miejskiej znajdującej się w żywieckim parku cieszy się co roku wielką popularnością. Dla niektórych rodzin to praktycznie coroczny zwyczaj przedświąteczny. Przychodzą po siano, ale również odwiedzają zwierzęta znajdujące się w naszym mini zoo. Zapraszam tych, którzy przychodzą co roku, ale też osoby, które nigdy w Stajni Miejskiej nie były. Niech ten szczególny czas będzie pełen wzajemnej serdeczności, ale też poszanowania dla tradycji” – mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

„Siano będzie wydawane w godzinach pracy Stajni Miejskiej, czyli od godz. 9:30 do 17.00. Będzie można je odebrać nawet w dniu wigilii Bożego Narodzenia. W wigilię sianko ze stajni będzie można odebrać do godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie tej informacji swoim sąsiadom” – dodaje Mariusz Broda z żywieckiego Mini Zoo Stajni Miejskiej.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły