Wpisana w tradycję Ujsół, niegdyś miejsce tętniące życiem, stanowiące znak rozpoznawczy miejscowości. Restauracja legendarna i niemal kultowa. "Myśliwska". Co dziś się dzieje ze znanym obiektem? Popada w ruinę, a jego widok świadczy o tym, że "Myśliwska" najlepsze lata ma już za sobą. Jednak od września 2016 restauracja jest własnością gminy, a to oznacza światełko w tunelu dla tego miejsca. Z tego powodu zamieszczamy apel Wójta Gminy Ujsoły Tadeusza Piętki, będący jednocześnie prośbą o wypełnienie ankiety:

„Szanowni Mieszkańcy (i nie tylko). Od września tego roku Gmina Ujsoły jest właścicielem znanego w Ujsołach budynku po byłej restauracji o nazwie "Myśliwska". W obecnym stanie technicznym obiekt ten nie nadaje się do użytkowania. Trzeba więc pójść po rozum do głowy i zadecydować o jego dalszym losie. W związku z tym, że jedna czy dwie głowy mogą się pomylić a decyzja ma duży ciężar gatunkowy dla nas wszystkich, postanowiłem zapytać właśnie Państwa - ujsolan i tych, którzy ujsolanami nie są, ale u nas bywają i dobrze nam życzą - CO DALEJ Z "MYŚLIWSKĄ"? Będę wdzięczny za każdą sugestię, za każdy pomysł i każdą uwagę. Wójt Gminy Ujsoły - Tadeusz Piętka”

LINK DO ANKIETY

Nieco faktów o "Myśliwskiej"...

Najlepszy jej czas to lata 70. i 80. Wtedy to "Myśliwska" mogła poszczycić się bardzo dobrze wyposażoną bazą hotelową i noclegową, częścią restauracyjną i barem. Jej powolny schyłek przypadł na lata 80 i 90 ubiegłego wieku - wtedy to pojawiać się zaczęły konkurencyjne obiekty prywatne, a Restauracja przestała się rozwijać. Zaczęła więc tym samym spadać jej popularność. Kierunek rozwoju zmian, jakie nastąpiły na rynku hotelarskim był nieubłagany. Wprawdzie atuty "Myśliwskiej" pozostały bezsporne - lokalizacja, tradycja i marka - ale to już nie wystarczyło. W latach 90 bowiem jej infrastruktura była już przestarzała, styl i standard nie spełniał już oczekiwań klienta. Restauracja zaczęła więc być wynajmowana kolejnym dzierżawcom, jednak jej skala i zakres modernizacji przerastał kolejnych potencjalnych inwestorów. Tym tez sposobem wraz z końcem wieku XX nastąpił i koniec Restauracji "Myśliwskiej".

Nowy wiek, nowe plany

Na początku nowego stulecia GS Samopomoc Chłopska w Rajczy postanowiła sprzedać obiekt nowemu właścicielowi - osobie prywatnej, której plany zmierzały do przywrócenia funkcjonalności Restauracji. W zamierzeniach miała to być rozbudowana i unowocześniona część hotelowa, zmodernizowana sala bankietowa, na parterze natomiast - powstać miał basen, 2 łaźnie fińskie i sala kominkowa. Plany te przybrały już postać projektu budowlanego oraz zezwolenia na budowę. Jednak finalnie nowy nabywca nie pozyskał środków unijnych i na tym się skończyło - obiekt pozostawił w tym samym stanie. Restauracja zostaje ponownie sprzedana.

Kolej na gminę

Od 2013 roku los Restauracji znalazł się w kręgu zainteresowania Gminy Ujsoły. Niebagatelne znaczenie w tym miał fakt, iż "Myśliwska" to nie tylko budynek. To także parking, który przylega do Urzędu Gminy. Zakup "Myśliwskiej" przez kogokolwiek innego niż gmina tym samym pozbawiłby Ujsoły tak ważnych miejsc parkingowych. Negocjacje trwały 3 lata, a główną przeszkodą była cena. Obiekt bowiem został wraz z parkingiem wyceniony na 750 tys. zł. Była to jednak kwota zbyt wysoka. Ostatecznie jednak w sierpniu 2016 roku udało się osiągnąć kompromis - koszt "Myśliwskiej" to 350 tys. zł z okresem spłat 5 lat po 70 tys. rocznie.  Warunki te zostały zawarte w akcie notarialnym podpisanym przez obie strony w dniu 14.09.2016 roku i z tym właśnie dniem Gmina Ujsoły stała się właścicielem obiektu.

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły