Kierowcy, którzy w codziennej drodze z pracy lub do pracy tracą czas na skrzyżowaniu przy skręcie w stronę Wieprza - w końcu doczekają się udogodnień. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - już od wiosny.

W miniony poniedziałek 2 stycznia bowiem nastąpiło przekazanie palcu budowy inwestycji dotyczącej poprawy infrastruktury drogowej przy skręcie na Wieprz w Gminie Radiechowy - Wieprz. Należy przypomnieć, że inwestycja ta od wielu lat była konieczna z uwagi na Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną obejmującą obszar Gminy Radziechowy - Wieprz i funkcjonujące w niej zakłady.

Zakres prac związanych z realizacją tego przedsięwzięcia, obejmował będzie między innymi budowę przejścia dla pieszych, zatoczki autobusowe, 250 m chodnika dla pieszych oraz budowę dodatkowego pasa drogowego do skrętu w lewo. Wartość inwestycji wynosi 570 tys. złotych, natomiast termin zakończenia budowy lewoskrętu przypada na 28 kwietnia 2017 roku.

W przekazaniu placu budowy uczestniczyli Członek Zarządu Powiatu Jan Witkowski, Przedstawiciel wykonawcy firmy RADEX oraz Inspektor Nadzoru.

W najbliższym czasie Starostwo Powiatowe w Żywcu poinformuje o sposobie wprowadzenia zmiany organizacji ruchu. Realizacja tej inwestycji z pewnością znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Udostępnij Drukuj E-mail