Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

30 stycznia oraz 2 i 3 lutego w czasie alarmu smogowego właściciele pojazdów oraz osoby towarzyszące mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Śląskich. Podczas kontroli biletów należało okazać ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy, dowód osobisty). Wraz z właścicielem dowodu rejestracyjnego, bezpłatną podróż mogły odbyć dodatkowo 2 osoby towarzyszące.

W ciągu trzech dni na bezpłatną podróż pociągami Kolei Śląskich zdecydowały się w sumie 8464 osoby. Podróżni zamienili samochód na pociąg, przyczyniając się tym samym do walki ze smogiem w naszym regionie. Linia Katowice – Zwardoń była drugą z kolei linią cieszącą się największą popularnością, po linii Częstochowa – Gliwice. To pierwsza taka akcja w naszym regionie i spotkała się z pozytywnym odzewem.

Koleje Śląskie są przygotowane, aby w przypadku powtórnego pogorszenia się jakości powietrza ponownie umożliwić kierowcom i ich współpasażerom bezpłatne podróżowanie, o czym będą informować w osobnych komunikatach na stronie internetowej przewoźnika.

Źródło: kolejeslaskie.com

{gallery}kolejsmog{/gallery}

 

 

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły